16 C
Olsztyn
niedziela, 14 kwietnia, 2024
reklama

Ponad 11 mln na wzmocnienie nasypu kolejowego między Kortowem a Naterkami

WiadomościPonad 11 mln na wzmocnienie nasypu kolejowego między Kortowem a Naterkami

Polskie Linie Kolejowe podały w poniedziałek, że konsorcjum firm Polski Holding Budowlany Infrastruktura i Menard wzmocni nasyp kolejowy między Naterkami a Olsztynem Kortowo za 11,6 mln zł netto. Dzięki temu podróże pociągiem na trasie między Iławą a Olsztynem będą bezpieczne i sprawne.

reklama

W ramach podpisanej umowy wzmocniony zostanie nasyp kolejowy na długości 450 metrów, pomiędzy stacją Naterki a posterunkiem odgałęźnym Olsztyn Kortowo. Prace obejmą również odbudowę torów i sieci trakcyjnej. Po zakończeniu robót pociągi pasażerskie będą mogły jechać z prędkością do 120 km/h zamiast obecnych 50 km/h na tym odcinku, co przyczyni się do sprawniejszych i bezpieczniejszych podróży pociągiem oraz transportu towarów między Iławą a Olsztynem.

Umowa na projekt “Prace na linii nr 353 na odcinku Jabłonowo Pomorskie – Iława – Olsztyn – Korsze” została podpisana 30 września, a na realizację prac przewidziano 24 miesiące od tego momentu. Wartość umowy wynosi 11 618 000 zł netto ze środków budżetowych.

reklama

Źródło: PAP

reklama

Zapisz się do naszego newslettera

Wysyłamy tylko najważniejsze wiadomości

reklama

3 KOMENTARZY

Subskrybuj
Powiadom o
3 komentarzy
Najlepsze
Najnowsze Najstarsze
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze
Emil
5 października 2021 11:23

W końcu coś mądrego wybudują bo na tą chwilę chwilę to wstyd w do Olsztyna jedzic bo dworzec to pożal się Boże to poza stałość po prlu.. 😔

Polecane
Ogłoszenia