-1 C
Olsztyn
wtorek, 28 marca, 2023
reklama

Zapisz się do naszego newslettera

Wysyłamy tylko najważniejsze wiadomości

Ponad 11 mln na wzmocnienie nasypu kolejowego między Kortowem a Naterkami

WiadomościPonad 11 mln na wzmocnienie nasypu kolejowego między Kortowem a Naterkami

Za 11,6 mln zł netto konsorcjum firm Polski Holding Budowlany Infrastruktura oraz Menard wzmocni nasyp kolejowy pomiędzy Naterkami a Olsztynem Kortowo. Oznacza to, że podróże pociągiem na trasie między Iławą a Olsztynem będą sprawne i bezpieczne- podały w poniedziałek PKP Polskie Linie Kolejowe.

reklama

Jak podało w poniedziałek biuro prasowe PKP PLK, w ramach podpisanej umowy, wzmocniony zostanie nasyp kolejowy na długości 450 metrów, pomiędzy stacją Naterki a posterunkiem odgałęźnym Olsztyn Kortowo (linia kolejowa 353). Odbudowane zostaną także tory i sieć trakcyjna.

Realizacja prac pozwoli na zniesienie ograniczenia prędkości pociągów. Po zakończeniu robót pociągi pasażerskie pojadą ponad dwukrotnie szybciej – z prędkością do 120 km/h zamiast obecnych 50 km/h na tym odcinku. Podróże pociągiem oraz transport towarów między Iławą a Olsztynem będą sprawniejsze i bezpieczniejsze- zapewnia PKP PLK.

Wiatr przewrócił drzewo na tory kolejowe. Pociąg utknął
reklama

Umowa została podpisana 30 września. Wykonawcą prac w ramach projektu „Prace na linii nr 353 na odcinku Jabłonowo Pomorskie – Iława – Olsztyn – Korsze” jest konsorcjum firm Polski Holding Budowlany Infrastruktura Sp. z o.o. (lider) oraz Menard Sp z o.o. (partner). Termin realizacji prac to 24 miesiące od podpisania umowy. Wartość umowy to 11 mln 618 tys zł netto ze środków budżetowych.

Źródło: PAP

reklama
reklama
reklama
reklama
reklama

3 KOMENTARZY

3 komentarzy
Najlepsze
Najnowsze Najstarsze
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze
Emil
5 października 2021 11:23

W końcu coś mądrego wybudują bo na tą chwilę chwilę to wstyd w do Olsztyna jedzic bo dworzec to pożal się Boże to poza stałość po prlu.. 😔

Popularne
Ogłoszenia

Od niedzieli pasażerowie PKP będą mogli skorzystać z nowych przystanków

Od niedzieli pasażerowie PKP będą mogli skorzystać z nowych przystanków