fbpx
-0 C
Olsztyn
niedziela, 28 listopada, 2021
reklama

Kontrterroryści zatrzymują podejrzanych o napady na jubilerów

reklama

Pięciu mężczyzn podejrzanych o zuchwałe kradzieże do salonów jubilerskich w Polsce i Niemczech zatrzymała policja. Szósty podejrzany w tej sprawie został doprowadzony z aresztu, gdzie trafił w związku z innym przestępstwem.

Jak powiedziała w poniedziałek Karina Kamińska z biura prasowego Komendy Wojewódzkiej Policji w Gdańsku, decyzją sądu mężczyźni zostali tymczasowo aresztowani. Śledztwo nadzoruje Prokuratura Okręgowa w Gdańsku.

„Wspólne działania policjantów z Komendy Wojewódzkiej Policji w Gdańsku z funkcjonariuszami Morskiego Oddziału Straży Granicznej w Gdańsku to kontynuacja wyjaśniania sprawy serii włamań do polskich i niemieckich salonów jubilerskich. W kwietniu tego roku policjanci z komendy wojewódzkiej razem z funkcjonariuszami straży granicznej weszli na teren posesji w woj. warmińsko-mazurskim, gdzie zatrzymali pięciu mężczyzn, którzy handlowali luksusowymi zegarkami i biżuterią zrabowanymi ze sklepu jubilerskiego w Lipsku w Niemczech” – dodała Kamińska.

reklama

Dzięki śledztwu namierzono kolejnych członków szajki włamywaczy do salonów jubilerskich. Złodzieje działali w niekonwencjonalny sposób – samochodem taranowali drzwi salonów i w ten sposób wchodzili do środka. Taki rabunek miał m.in. miejsce w jednym z gdańskich centrów handlowych.

Funkcjonariusze operacyjni i antyterroryści pod koniec września weszli jednocześnie do kilku mieszkań w Gdańsku i w powiecie gdańskim. Zatrzymali tam pięciu mężczyzn w wieku od 21 do 41 lat, mieszkańców woj. pomorskiego.

Czytaj też:  Stłuczka Fiata z dwoma autami jadącymi w przeciwnym kierunku

„Zabezpieczono przy nich m.in. nośniki danych, telefony komórkowe, karty płatnicze, a także narzędzia mogące służyć do włamań: młotki, łomy i obcinacze do rur. Szósta osoba została doprowadzona z aresztu” – tłumaczyła gdańska funkcjonariuszka.

Według śledczych, wśród zatrzymanych w kwietniu i wrześniu są osoby, które brały udział w kradzieży z włamaniem do salonu jubilerskiego w jednym z gdańskich centrów handlowych.

Na wniosek prokuratora, sześciu mężczyzn decyzją sądu trafiło na trzy miesiące do aresztu. Grozi im do 10 lat pozbawienia wolności.

Śledztwo pod nadzorem Prokuratury Okręgowej w Gdańsku prowadzą wspólnie funkcjonariusze Wydziału Dochodzeniowo–Śledczego KWP w Gdańsku we współpracy z Wydziałem Operacyjno–Śledczym MOSG.

Policja nie wyklucza dalszych zatrzymań.

Źródło: PAP

Zobacz również:
reklama
reklama

Najnowsze ogłoszenia

0 komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze
reklama