fbpx
-2 C
Olsztyn
sobota, 22 stycznia, 2022
reklama

Koncerty chórów w mazurskich cerkwiach i kościołach – w sobotę i niedzielę

reklama
Najlepsze promocje na 2022 rok

W sobotę i niedzielę w mazurskich cerkwiach grekokatolickich i kościołach rzymskokatolickich będzie można wysłuchać koncertów chórów cerkiewnych z Polski i Ukrainy, które zaprezentują się w ramach XX Międzynarodowych Koncertów Muzyki Cerkiewnej.

W sobotę chóry cerkiewne wystąpią w cerkwiach w Węgorzewie (o godz. 16) i Giżycku (o godz. 18). W Węgorzewie będzie można wysłuchać „Commendo” – młodzieżowego chóru z parafii Zaśnięcia Najświętszej Bogurodzicy o. Bazylianów z Warszawy, „Sursum Corda” z Żabina na Mazurach oraz dwóch chórów z Ukrainy: z Soboru Opieki Matki Boskiej Prawosławnej Cerkwi Ukrainy z Dubna oraz chóru wykładowców Szkoły Sztuk Pięknych w Obroszynie.

W Giżycku wystąpią te same chóry, które wcześniej dadzą koncert w Węgorzewie oraz dodatkowo chóry z Kruklanek i Bań Mazurskich.

reklama

W niedzielę po nabożeństwie w cerkwi w Baniach Mazurskich zaśpiewa chór wykładowców Szkoły Sztuk Pięknych w Obroszynie (Ukraina). W Giżycku po nabożeństwie zaśpiewa chór z Dubna, a w cerkwi w Kruklankach młodzieżowy chór z Warszawy, zaś w Węgorzewie chór z Kruklanek.

Czytaj też:  Po Olsztynie jeździ świąteczny tramwaj
reklama

W kościele rzymskokatolickim w Wilkasach o godz. 12.15 rozpoczną się koncerty chórów z Giżycka, Bań Mazurskich i Dubna.

W Wydminach w cerkwi po nabożeństwie będzie można wysłuchać śpiewów chórów z Giżycka i Bań Mazurskich.

Koncert galowy XX Międzynarodowych Koncertów Muzyki Cerkiewnej odbędzie się w kościele rzymskokatolickim p. w. św. Kazimierza Królewicza w Giżycku. Zaśpiewają tam wszystkie chóry uczestniczące w imprezie.

Wstęp na koncerty jest bezpłatny.

źródło: PAP

Zobacz również:
reklama
reklama

Najnowsze ogłoszenia

0 komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze
reklama