-1 C
Olsztyn
niedziela, 25 lutego, 2024
reklama

Mieszkańcy Wietrzychowa zyskają dostęp do kolei

WiadomościMieszkańcy Wietrzychowa zyskają dostęp do kolei

PKP Polskie Linie Kolejowe S.A. ogłosiły przetarg na prace w ramach rządowego programu przystankowego, po których mieszkańcy Wietrzychowa w woj. warmińsko-mazurskim będą mieli dostęp do pociągów m.in. w kierunku Olsztyna, Nidzicy i Działdowa.

reklama

Rządowy program, który obejmuje 355 zadań, ma na celu zwiększenie dostępu do kolei w Polsce, a jednym z zadań jest budowa przystanku kolejowego w Wietrzychowie.

Nowa inwestycja ma poprawić warunki podróży koleją, zapewniając lepszy dostęp do niej mieszkańcom Wietrzychowa na linii Działdowo-Olsztyn. Ta inicjatywa zachęca do codziennych podróży koleją, szczególnie do pracy czy szkoły.

reklama

“Program przystankowy to inwestycja, której celem jest zwiększenie dostępu do kolei mieszkańców małych miejscowości i dzięki niemu polski rząd przeznaczy do 2025 roku miliard złotych na budowę i modernizację przystanków” – powiedział Andrzej Bittel, sekretarz stanu w Ministerstwie Infrastruktury, pełnomocnik rządu ds. przeciwdziałania wykluczeniu komunikacyjnemu.

Prace zostały rozpoczęte w IV kwartale br., a zakończenie planowane jest na koniec 2022 r. Dostęp do pociągów ułatwi pochylnia dla osób o ograniczonej możliwości poruszania. Zadanie obejmuje również ustawienie stojaków rowerowych dla rowerzystów.

Źródło: PAP

reklama

Zapisz się do naszego newslettera

Wysyłamy tylko najważniejsze wiadomości

reklama
Subskrybuj
Powiadom o
0 komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze
Polecane
Ogłoszenia