fbpx
10 C
Olsztyn
niedziela, 17 października, 2021
reklama

Silny wiatr wywrócił tira, utrudnienia na drodze Kętrzyn-Mrągowo

reklama

Silny powiew wiatru wywrócił na drogę między Mrągowem a Kętrzynem samochód ciężarowy z naczepą – tira. Kierowcy pojazdu nic się nie stało, przejazd drogą Kętrzyn-Mrągowo możliwy jest tylko jednym pasem – podała policja.

Oficer prasowa policji w Kętrzynie Ewelina Piaścik poinformowała, że tir jechał bez ładunku. „Kierowca ciężarówki powiedział, że nagły silny powiew wiatru przewrócił auto na drogę. Jeden pas jezdni jest zablokowany” – podała Piaścik. Dodała, że kierowcy ciężarówki nic się nie stało, wyszedł z auta o własnych siłach.

Auta osobowe miejsce wypadku mogą objechać jednym pasem, ciężarówki kierowane są na objazdy (z Kętrzyna przy stacji Moya na trasę wojewódzką 591, z Mrągowa objazd prowadzi przez trasę 59 na Giżycko).

reklama

To kolejne zdarzenie w woj. warmińsko-mazurskim, do którego doszło w piątek na skutek silnego wiatru: w Lutrach zginął 59-letni mężczyzna, ponieważ na jego auto spadł konar drzewa, rano strażak ochotnik został ranny podczas akcji usuwania powalonego drzewa w miejscowości Studzianka w powiecie olsztyńskim. Ma otwarte złamanie nogi; przetransportowano go do szpitala.

Według IMGW „tendencja wiatru i jego porywów jest słabnąca, jednak lokalnie mogą jeszcze występować porywy od 60 km/h do lokalnie 70 km/h, przy średnim wietrze 25-35 km/h. Wiatr wieje z północnego zachodu”.

źródło: PAP

reklama
reklama

Najnowsze ogłoszenia

3 KOMENTARZY

3 Komentarzy
Najnowsze
Najstarszy Najczęściej głosowano
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze