-3 C
Olsztyn
niedziela, 5 lutego, 2023
reklama

Zapisz się do naszego newslettera

Wysyłamy tylko najważniejsze wiadomości

Olsztyn na 64. miejscu z największych miast pod względem cen mieszkań

WiadomościOlsztyn na 64. miejscu z największych miast pod względem cen mieszkań

W ponad 170-tysięcznym Olsztynie na mieszkanie z rynku wtórnego trzeba wydać średnio 6650 zł za mkw. To najwięcej w całym regionie Warmii i Mazur. W województwie warmińsko-mazurskim średnia stawka wynosi 5218 zł.

reklama

Rankomat porównał ceny mieszkań z rynku wtórnego w miastach powyżej 50 tysięcy mieszkańców. Eksperci rankomat.pl przeanalizowali w sumie 77 największych miejscowości w Polsce. Podane stawki dotyczą średnich cen ofertowych za metr kwadratowy w II kwartale 2021 r. i pochodzą z portalu nieruchomości adresowo.pl.

Olsztyn najdroższy w województwie

Spośród wszystkich ponad 50-tysięcznych miejscowości z warmińsko-mazurskiego Olsztyn ze stawką 6650 zł jest najdroższy pod względem cen za metr kwadratowy mieszkania z rynku wtórnego.

reklama

– W porównaniu z innymi miastami z regionu Olsztyn przebija zarówno Elbląg (5694 zł), jak i Ełk (5221 zł) – wynika z danych portalu adresowo.pl.

Mieszkania w warmińsko-mazurskim należą do tańszych

W całym województwie warmińsko-mazurskim średnia cena za metr kwadratowy mieszkania z rynku wtórnego wynosi 5218 zł. Na tle pozostałych województw to jedna z najniższych stawek – taki wniosek płynie z zestawienia za II kw. 2021 na adresowo.pl.

W Olsztynie powstaje nowe centrum handlowe
reklama

Niższe średnie ceny ofertowe za metr kwadratowy mieszkania mają tylko województwa śląskie (4918 zł), opolskie (4723 zł) i lubuskie (4626 zł). W graniczącym z warmińsko-mazurskim województwem mazowieckim stawki osiągają kwotę 10617 zł za metr kwadratowy.

Ile kosztuje polisa mieszkaniowa w Olsztynie?

Mieszkańcy Olsztyna płacili 405 zł za polisę mieszkaniową – to średnia cena w II kw. 2021 r. na rankomat.pl. Najwięcej na ubezpieczenie wydawali lokatorzy w Warszawie (548 zł), a najmniej w Ostrowie Wlkp. (182 zł).

Średnio za polisę mieszkaniową w województwie warmińsko-mazurskim w analogicznym okresie płacono 498 zł. Najwięcej ubezpieczenie nieruchomości w II kw. 2021 r. kosztowało mieszkańców województwa mazowieckiego (557 zł), a najmniej podlaskiego (415 zł).

– Ostateczna cena polisy mieszkaniowej w Olsztynie będzie zależała przede wszystkim od wartości mieszkania i wybranych ryzyk. Wpływ na cenę polisy może też mieć rodzaj posiadanych zabezpieczeń własnych, kondygnacja mieszkania i historia szkodowa. Najtańsze polisy mieszkaniowe zaczynają się poniżej 100 złotych za rok, jednak w tej cenie możemy znaleźć ochronę finansową tylko dla ścian i stałych elementów w razie pożaru, zalania czy innych zdarzeń losowych. Dlatego dokupić kilka przydatnych rozszerzeń, tak aby polisa chroniła również wyposażenie, lokatorów i zwierzęta domowe – wyjaśnia Michał Ratajczak, ekspert ubezpieczeń nieruchomości rankomat.pl.

Hotel w Rybakach dostał zielone światło. Radni gminy Stawiguda za inwestycją
Olsztyn na 64. miejscu z największych miast pod względem cen mieszkań nieruchomości Wiadomości, Olsztyn

Źródło: rankomat.pl

zobacz też: Ubezpieczenie na życie – czy warto z niego korzystać?

reklama
reklama
reklama
reklama

1 KOMENTARZ

1 Komentarz
Najlepsze
Najnowsze Najstarsze
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze
Juke
23 września 2021 09:53

Mieszkania najdroższe a robota za minimalną krajową. TFU nie taki Olsztyn miał być.

Popularne

Najciekawsze licytacje komornicze na Warmii i Mazurach