4 C
Olsztyn
niedziela, 3 marca, 2024
reklama

Wójt Gminy Szczytno został odznaczony Srebrnym Medalem za zasługi dla policji

WiadomościWójt Gminy Szczytno został odznaczony Srebrnym Medalem za zasługi dla policji

Decyzją Minister Spraw Wewnętrznych i Administracji, Srebrnym Medalem za Zasługi dla Policji w dziedzinie realizacji ustawowych zadań Policji, odznaczony przez Komendanta Wojewódzkiego Policji w Olsztynie nadinsp. Tomasza Klimka, został Wójt Gminy Szczytno, Pan Sławomir Wojciechowski. Uroczyste wręczenie medalu odbyło się przy okazji ślubowania nowo przyjętych do służby policjantów w Sali Oddziału Prewencji Policji w Olsztynie.

reklama

W minioną niedzielę (19.09.21r.) w sali Oddziału Prewencji Policji w Olsztynie odbyło się uroczyste, jednak skromne ze względu na wciąż obowiązujący stan epidemii, ślubowanie nowo przyjętych funkcjonariuszy. W uroczystości tej udział wziął Komendant Wojewódzki Policji w Olsztynie, nadinsp. Tomasz Klimek, w obecności którego nowi funkcjonariusze złożyli słowa roty ślubowania. Z uwagi na to, iż w ich gronie znajdowali się również policjanci, którzy niebawem zasilą szeregi szczycieńskiej komendy, w ślubowaniu wziął udział również Komendant Powiatowy Policji w Szczytnie insp. Radosław Drach.

Nie był to jednak jedyny powód obecności szefa szczycieńskiej komendy podczas niedzielnej uroczystości. Po zakończonym ślubowaniu, Komendant Wojewódzki Policji w Olsztynie nadinsp. Tomasz Klimek odznaczył Medalem Srebrnym za Zasługi dla Policji, Wójta Gminy Szczytno Pana Sławomira Wojciechowskiego. Komendant Powiatowy Policji w Szczytnie insp. Radosław Drach występując z wnioskiem o nadanie Wójtowi odznaczenia, m. in. w takich słowach uzasadnił swoją decyzję:

reklama

– Pan Sławomir Wojciechowski jako Wójt Gminy Szczytno wykazuje się szczególnym poczuciem odpowiedzialności za stan bezpieczeństwa mieszkańców gminy Szczytno. Swoją współpracę opiera na zrozumieniu, pomocy oraz zaangażowaniu dwóch stron, których wspólnym zadaniem oraz celem jest ochrona bezpieczeństwa ludności i utrzymanie porządku publicznego. Pan Sławomir Wojciechowski aktywnie uczestniczy we wszystkich przedsięwzięciach mających na celu poprawę stanu bezpieczeństwa na terenie gminy. Wspólnie podejmowane działania na rzecz zapobiegania pojawiającym się zagrożeniom, również z Jego własnej inicjatywy, od lat kierowane są do różnych grup społecznych
i wiekowych. Jako przedstawiciel samorządu utrzymuje bezpośredni kontakt z dzielnicowymi, szukając nowych rozwiązań dla pojawiających się w lokalnym społeczeństwie problemów. Stale podejmuje działania w zakresie profilaktyki społecznej mającej na celu edukowanie dzieci i młodzieży, jak również kadry pedagogicznej.

Działania podejmowane przez Wójta Gminy Szczytno wpływają wprost proporcjonalnie na poprawę bezpieczeństwa i porządku publicznego na terenie gminy Szczytno, jak i całego powiatu szczycieńskiego. Wsparcie finansowe udzielone niejednokrotnie szczycieńskim funkcjonariuszom podniosło znacząco poziom ich pracy oraz standard ich wyposażenia służbowego. Wyposażenie, w najwyżej jakości sprzęt służbowy przełożyło się m. in. na szybszy czas reakcji na pojawiające się zdarzenia, a odpowiednie warunki techniczne przyczyniły się do podniesienia nie tylko komfortu pracy funkcjonariuszy, ale przede wszystkim komfortu psychicznego obsługiwanych interesantów.

Utrzymana nadal na tak wysokim poziomie współpraca pozwali w dalszej perspektywie na podjęcie kolejnych przedsięwzięć umożliwiających podniesienie sprawności działań Policji, a co za tym idzie wysokiego standardu bezpieczeństwa, stałego wzmacniania poczucia bezpieczeństwa wśród mieszkańców, co ma znaczący i bezpośredni wpływa na jakość ich życia w ich „małych ojczyznach”.

reklama

Źródło: KPP Szczytno

reklama

Zapisz się do naszego newslettera

Wysyłamy tylko najważniejsze wiadomości

reklama
Subskrybuj
Powiadom o
0 komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze
Polecane
Ogłoszenia