reklama
Zapisz się do naszego newslettera

Wysyłamy tylko najważniejsze wiadomości

Policjanci z Warmii i Mazur ruszyli z nowym projektem edukacyjnym pn. „Profilaktyka Smyka”

WiadomościPolicjanci z Warmii i Mazur ruszyli z nowym projektem edukacyjnym pn. „Profilaktyka...

Wraz z rozpoczynającym się Nowym Rokiem Szkolnym, policjanci całego garnizonu warmińsko-mazurskiego rozpoczęli nowe, innowacyjne działania edukacyjne pn. „Profilaktyka Smyka”.

reklama

3 września 2021 roku w Braniewskim Centrum Kultury odbyła się uroczysta gala, która zapoczątkowała innowacyjne, edukacyjne działania pn. „Profilaktyka Smyka”. Pomysłodawczynią tego projektu od podstaw była kom. Jolanta Sorkowicz z Komendy Powiatowej Policji w Braniewie. Pod koniec 2020r. w głowie policjantki zrodził się pomysł stworzenia fikcyjnej rówieśniczki uczniów, która na własnym przykładzie pokaże dzieciom, jak unikać zagrożeń w niebezpiecznym świecie. Pola, bo takie imię nadano głównej bohaterce, spotyka się z czytelnikami w 13 różnych sytuacjach. W każdej z rymowanych historyjek z opresji dziewczynkę ratuje bohater z niebieskim mundurze – policjant.

Przygody Poli za sprawą m.in. Warmińsko-Mazurskiego Ośrodka Doskonalenia Nauczycieli stały się punktem wyjścia do kompleksowych, innowacyjnych działań, skierowanych do najmłodszych uczniów. Obecnie o Poli można już nie tylko przeczytać, ale także zobaczyć ją na karcie pracy, pieczątce i dyplomie. Poszczególne przygody rezolutnej dziewczynki systematycznie trafiają również na ekrany, a wszystko to za sprawą policjantów, którzy zdecydowali się przeczytać je dzieciom. To jednak nie koniec, historyjki płyną już także z radiowych głośników, umilając podróż nie tylko najmłodszym uczestnikom ruchu drogowego.

reklama

Aby o przygodach Poli usłyszały wszystkie dzieci, które zmagają się z takimi samymi problemami dnia codziennego, jak ich fikcyjna rówieśniczka, również i szczycieńscy policjanci ruszyli do przedszkoli i szkół z nowym kompleksowym programem edukacyjnym pn. „Profilaktyka Smyka”. Niebawem o celach i założeniach projektu usłyszą także przedstawiciele szkół funkcjonujących na terenie powiatu szczycieńskiego. Pomysłodawcy projektu zadbali również o to, aby pedagodzy otrzymali gotowe narzędzie, wraz z scenariuszami lekcji oraz kartami pracy, co stanowić może dla nich interesującą, jednolitą pomoc dydaktyczną do rozwijania odpowiedzialnych i bezpiecznych zachowań wśród małych dzieci.

Źródło: KPP Szczytno

reklama

Imprezy w Olsztynie

reklama
reklama
0 komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze
reklama
×