23 C
Olsztyn
sobota, 25 maja, 2024
reklama

Finał akcji „Książka za worek śmieci”. Zebrano ponad tonę odpadów

WiadomościFinał akcji „Książka za worek śmieci”. Zebrano ponad tonę odpadów

W minioną sobotę w Olsztynie miała miejsce akcja „Książka za worek śmieci”. Osoby chętne do sprzątania zebrały ponad tonę śmieci z lasu, który znajduje się między osiedlem Nagórki a Jaroty.

reklama

18 września na zarejestrowanych uczestników wydarzenia czekało w Olsztynie 50 książek. Otrzymali je ci, którzy jako pierwsi zarejestrowali swój udział w wydarzeniu i wzięli udział we wspólnym sprzątaniu.

– Bardzo dziękuję za zaangażowanie każdej osobie, której niestraszny był deszcz i zimno, a zwłaszcza rodzicom, którzy przyprowadzili maluchów na naszą akcję. Z przyjemnością wręczyłam im książki – mówi Izabela Sałamacha, koordynatorka akcji w Olsztynie.

reklama

W akcji wzięło udział ok. 50 osób. Każda osoba otrzymała w podziękowaniu książkę. Inicjatorką i pomysłodawczynią akcji jest Anna Jaklewicz.

– To była prawdziwa mobilizacja, uczestnicy przyznawali, że nie spodziewali się aż takiej ilości śmieci. Mieliśmy pełne ręce roboty. W sumie zebraliśmy 67 worków, 9 opon, 1 paletę, 1 materac, kilka wiader, lodówkę, poduszkę i wiele innych pokonsumpcyjnych odpadów. To ponad tona śmieci, a po drugiej stronie ulicy wciąż można by było sprzątać – dodaje Sałamacha.

Źródło: Izabela Sałamacha

reklama

Zapisz się do naszego newslettera

Wysyłamy tylko najważniejsze wiadomości

reklama
0 komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze
Polecane
Ogłoszenia