fbpx
16 C
Olsztyn
sobota, 23 września, 2023
reklama
reklama

Zapisz się do naszego newslettera

Wysyłamy tylko najważniejsze wiadomości

Finał akcji „Książka za worek śmieci”. Zebrano ponad tonę odpadów

WiadomościFinał akcji „Książka za worek śmieci”. Zebrano ponad tonę odpadów

W minioną sobotę w Olsztynie miała miejsce akcja „Książka za worek śmieci”. Osoby chętne do sprzątania zebrały ponad tonę śmieci z lasu, który znajduje się między osiedlem Nagórki a Jaroty.

reklama

18 września na zarejestrowanych uczestników wydarzenia czekało w Olsztynie 50 książek. Otrzymali je ci, którzy jako pierwsi zarejestrowali swój udział w wydarzeniu i wzięli udział we wspólnym sprzątaniu.

– Bardzo dziękuję za zaangażowanie każdej osobie, której niestraszny był deszcz i zimno, a zwłaszcza rodzicom, którzy przyprowadzili maluchów na naszą akcję. Z przyjemnością wręczyłam im książki – mówi Izabela Sałamacha, koordynatorka akcji w Olsztynie.

reklama

W akcji wzięło udział ok. 50 osób. Każda osoba otrzymała w podziękowaniu książkę. Inicjatorką i pomysłodawczynią akcji jest Anna Jaklewicz.

– To była prawdziwa mobilizacja, uczestnicy przyznawali, że nie spodziewali się aż takiej ilości śmieci. Mieliśmy pełne ręce roboty. W sumie zebraliśmy 67 worków, 9 opon, 1 paletę, 1 materac, kilka wiader, lodówkę, poduszkę i wiele innych pokonsumpcyjnych odpadów. To ponad tona śmieci, a po drugiej stronie ulicy wciąż można by było sprzątać – dodaje Sałamacha.

reklama

Źródło: Izabela Sałamacha

reklama
reklama
reklama
Subskrybuj
Powiadom o
0 komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze
Polecane
Ogłoszenia