20 C
Olsztyn
niedziela, 26 maja, 2024
reklama

Koło olsztyńskiego dworca napadli na samotną kobietę

OlsztynKoło olsztyńskiego dworca napadli na samotną kobietę

Olsztyńscy wywiadowcy zatrzymali dwóch nastolatków, którzy dzisiejszej nocy usiłowali dokonać rozboju na kobiecie. Młodszy z nich nie dość, że okazał się poszukiwany, to jeszcze miał przy sobie substancje odurzające. Obydwaj odpowiedzą przed sądem.

reklama

Dziś w nocy (08.04) dwóch młodych mężczyzn zaczepiło wracającą z pracy kobietę. Pytali o sklepy całodobowe, bo chcieli kupić alkohol. Nieświadoma podstępu pokrzywdzona wytłumaczyła im drogę. W pewnym momencie jeden z nich wyciągnął gaz pieprzowy i prysnął nim kobiecie w twarz. Mężczyźni chcieli zabrać jej torebkę, jednak gdy zaczęła krzyczeć i wzywać pomocy, wystraszyli się i uciekli.

28-latka wezwała policję, opisała funkcjonariuszom sprawców oraz wskazała, w którym kierunku pobiegli. Olsztyńscy wywiadowcy natychmiast ruszyli za nimi w pościg. Po krótkiej chwili na ulicy Dworcowej zauważyli młode osoby wsiadające do autobusu miejskiego. Ich wygląd pasował do rysopisu podanego przez pokrzywdzoną. Kobieta potwierdziła, że są to mężczyźni, którzy usiłowali ją okraść.

reklama

Policjanci zatrzymali autobus i wyprowadzili z niego 17-letniego Alana J. oraz 18-letniego Kamila J. Chłopcy mieli już wcześniej konflikt z prawem – młodszy z nich okazał się poszukiwany a w jego bluzie policjanci znaleźli zawiniątka z białym proszkiem, prawdopodobnie amfetaminą.
Policjanci wyjaśniają wszystkie okoliczności sprawy. Za usiłowanie rozboju zatrzymanym grozi 10 lat więzienia.

reklama

Zapisz się do naszego newslettera

Wysyłamy tylko najważniejsze wiadomości

reklama

13 KOMENTARZY

13 komentarzy
Najlepsze
Najnowsze Najstarsze
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze
Damian
8 kwietnia 2016 23:23

Jakby tak pacnął jednego i drugiego to by im się na zawsze odechciało 🙂

Beata
8 kwietnia 2016 18:42

Kiedys by zabrali do suki i spuscili taki wpierdol ze by sie im wszystkiego odechcialo raz na zawsze.Nie dawno bylam zaatakowana nozem trauma zostaje na dlugo

Polecane
Ogłoszenia