fbpx
6 C
Olsztyn
piątek, 22 października, 2021
reklama

Najsprawniejszy człowiek w Polsce chce dokonać czegoś niesamowitego

reklama

Olsztynianin postanowił przejechać rowerem całą Polskę w 7 dni. Chce pokazać, że ciało ludzkie jest w stanie dokonywać rzeczy niezwykłych, a także wesprzeć fundację, która walczy z bezdomnością zwierząt w Polsce.

Olsztynianin Bronisław Olenkowicz, najsprawniejszy człowiek w Polsce (wg klasyfikacji Crossfit Games Open 2021) rzucił sobie wyzwanie, aby przejechać na rowerze w 7 dni całą Polskę – od Helu do Zakopanego. Na koniec każdego dnia ma zamiar wykonać trening składający się z 30 powtórzeń najtrudniejszych ćwiczeń w Crossficie – rwanie sztangi o wadze 100kg i siłowe wejścia na kolka gimnastyczne.

Ten morderczy wyczyn ma pokazać sprawność, do jakiej można doprowadzić swoje ciało oraz wesprzeć fundację Rasowy Kundel zajmującą się zwalczaniem bezdomności zwierząt w Polsce.

reklama

W Polsce jest około 140 tys. bezpańskich zwierząt. Gdyby ustawić je na trasie od Helu do Zakopanego, to średnio co 7 metrów mijalibyśmy jedno zwierzę.

Wyzwanie trwa od poniedziałku (13 września), dziś trasa Warszawa-Kielce. Finał zaplanowany jest na niedzielne popołudnie w Zakopanem.

Cały przebieg wyprawy można śledzić na stronie wyzwania – The Fittest Tour. Jest tam również możliwość wsparcia fundacji Rasowy Kundel.

reklama

Najnowsze ogłoszenia

3 KOMENTARZY

3 Komentarzy
Najnowsze
Najstarszy Najczęściej głosowano
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze