fbpx
10 C
Olsztyn
środa, 20 października, 2021
reklama

Statuetka „Osobowości Roku Warmii i Mazur 2020” dla Adama Abramowicza

reklama

W czwartek wieczorem odbędzie się gala Warmińsko-Mazurskiego Klubu Biznesu. Wcześniej miejsce miała konferencja prasowa z udziałem Adama Abramowicza.

* uroczyste wręczenie wyróżnienia

W czwartek (17.09.2021) o godzinie 11:30 odbyła się konferencja prasowa z udziałem Rzecznika Małych i Średnich Przedsiębiorców Adama Abramowicza, przedstawicieli Zarządu Warmińsko-Mazurskiego Klubu Biznesu oraz wojewody warmińsko-mazurskiego, marszałka województwa. Konferencja miała miejsce w Restauracji Przystań przy ul. Żeglarskiej 3 w Olsztynie.

reklama

Wieczorem, o godzinie 18:00, w Auli Kongresowej Centrum Konferencyjno-Szkoleniowego UWM w Olsztynie, przy ul. Dybowskiego 11, odbędzie się uroczysta gala wręczenia statuetek „Osobowość Roku Warmii i Mazur 2020”, zorganizowana przez Warmińsko-Mazurski Klub Biznesu.

Minister Adam Abramowicz otrzyma tytuł honorowy Rzecznika Małych i Średnich Przedsiębiorców.

*Rzecznik MŚP komentuje działania rządu

Rzecznik MŚP zapytany na konferencji o przewidywania odnośnie powrotu do stanu gospodarki przed pandemią odniósł się do działań, jakie podjęto wraz z pojawieniem się koronawirusa. Przypomniał, jak wyglądała sytuacja podczas kolejnych zarządzanych lockdownów. Przyznał jednak, że teraz nie należy dopuścić do całkowitego zamknięcia gospodarki.

– Czekaliśmy na zakończenie lockdownu jak na świeże powietrze. […] Niezwykle ważne jest to, aby w tym momencie nie myślano o zamykaniu gospodarki. Lockdown jest kosztowny – rząd mówi o 240 miliardach złotych – dla porównania, jest to połowa naszego budżetu. […] Pracujmy zgodnie z obostrzeniami, ale nie zamykajmy gospodarki – przyznał Adam Abramowicz.

Kolejne pytanie dotyczyło sytuacji przedsiębiorców związanej z wprowadzeniem Polskiego Ładu przez rząd. Rzecznik przyznał, że program ten zawiera dobre rozwiązania, jak np. zwiększenie kwoty wolnej od podatku. Adam Abramowicz ma jednak wątpliwości co do niektórych zaproponowanych w Polskim Ładzie rozwiązań – między innymi w przypadku podatku liniowego.

reklama

Najnowsze ogłoszenia

0 Komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze