fbpx
6 C
Olsztyn
piątek, 22 października, 2021
reklama

Zdecydowana większość zakażonych oraz hospitalizowanych to osoby niezaszczepione

reklama

Zdecydowana większość zakażonych koronawirusem i hospitalizowanych z tego powodu na Warmii i Mazurach to osoby nieszczepione. Wszyscy pacjenci w stanie ciężkim, pod respiratorami, nie byli szczepieni – wynika z danych zebranych w szpitalu w Szczytnie i sanepidzie.

Wicedyrektor warmińsko-mazurskiego sanepidu Agnieszka Wabik poinformowała, że spośród 20 potwierdzonych w czwartek osób zakażonych koronawirusem, 14 jest niezaszczepionych, trzy osoby są w pełni zaszczepione, jedna osoba – jedną dawką, a dwie osoby – jednodawkową szczepionką.

Według służb prasowych wojewody warmińsko-mazurskiego, hospitalizowanych z powodu COVID-19 jest obecnie na Warmii i Mazurach 27 osób, w tym cztery osoby znajdują się pod respiratorami.

reklama

Większość pacjentów przebywa w szpitalu tymczasowym w Szczytnie.

Jak poinformował wicedyrektor szpitala powiatowego w Szczytnie do spraw lecznictwa Dominik Górski, w szpitalu tymczasowym znajduje się 17 pacjentów z COVID-19.

Spośród nich 14 osób jest niezaszczepionych. Czterech pacjentów ma prowadzoną wentylację mechaniczną płuc i w tej grupie są wszyscy niezaszczepieni.

Źródło: PAP

reklama

Najnowsze ogłoszenia

7 KOMENTARZY

7 Komentarzy
Najnowsze
Najstarszy Najczęściej głosowano
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze