fbpx
7 C
Olsztyn
wtorek, 21 września, 2021
reklama

Kryminalni zatrzymali 29-latka. Mężczyzna pobił pracownika sklepu

reklama

Policjanci zatrzymali mężczyznę, który był podejrzany o popełnienie przestępstwa. 29-latek przyznał się do dokonania kradzieży.

Policjanci z Wydziału dw. z Przestępczością Przeciwko Życiu i Zdrowiu KMP w Olsztynie wyjaśnili okoliczności kradzieży rozbójniczej, do której doszło w sierpniu 2021 roku w jednym ze sklepów na terenie miasta.

Z policyjnych ustaleń wynika, że sprawca ukradł alkohol i produkty spożywcze o łącznej wartości kilkudziesięciu złotych. Ochroniarz sklepu próbował ująć mężczyznę, gdy ten przekroczył linię kas. Napastnik zaatakował pracownika placówki handlowej, uderzając i kopiąc go po całym ciele, ostatecznie dusząc doprowadził go do bezbronności, po czym uciekł w nieznanym kierunku. Na szczęście pokrzywdzony nie odniósł poważnych obrażeń.

reklama

Olsztyńscy policjanci w trakcie czynności wpadli na trop podejrzanego o popełnienie przestępstwa mężczyzny i zatrzymali go w ubiegły czwartek (09.09.2021) na jednym z olsztyńskich parkingów. Mężczyzna podróżował osobowym Oplem wraz z innym pasażerem. Z otrzymanych wcześniej informacji wynikało, że może on być niebezpieczny oraz stawiać czynny opór podczas zatrzymania. Zatrzymanie mężczyzny odbyło się warunkach dynamicznych. Był to 29-letni mieszkaniec Olsztyna, który trafił do policyjnego aresztu.

Mężczyzna usłyszał zarzut kradzieży rozbójniczej, do której się przyznał. Sprawdzenie w systemach informatycznych wykazało, że był on w przeszłości karany za podobne przestępstwa przeciwko życiu i zdrowiu, dlatego będzie odpowiadał w warunkach tzw. recydywy. Zgodnie z kodeksem karnym grozi mu kara do 15 lat pozbawienia wolności.

Źródło: KWP Olsztyn

reklama
reklama

Polecane

6 KOMENTARZY

6 Komentarzy
Najnowsze
Najstarszy Najczęściej głosowano
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze
reklama