reklama
Zapisz się do naszego newslettera

Wysyłamy tylko najważniejsze wiadomości

W Olsztynie powstał „dziecięcy” mural

WiadomościW Olsztynie powstał „dziecięcy” mural

Oryginalne malowidło ozdobiło jedną ze ścian budynku przy ul. Mazurskiej w Olsztynie. Znacznie jednak różni się – przede wszystkim tematycznie – od murali, jakie możemy podziwiać w kilku miejscach stolicy Warmii i Mazur.

reklama

Malowidło znajduje się na tyłach obiektu, w którym mieści się Niepubliczne Przedszkole Akademia Jasia i Małgosi. Mural Dzieci wymyślił i zrealizował prezes stowarzyszenia Kloszart z Olsztyna, Mateusz Mirczyński.

– Zawsze podobały mi się dziecięce rysunki – przyznaje autor pracy. – Ich szczerość, oryginalność, pomysłowość. Kiedyś wpadł mi do głowy pomysł, żeby te rysunki przeskalować na znacznie większą kartkę, właśnie na ścianę. W realizacji projektu pomagały mi osoby z grupy Kloszart, z którą kiedyś zrobiłem też widoczny z pociągu mural Loesje na II LO.

reklama

Mural powstawał dwa dni. Najpierw trzeba było odpowiednio przygotować ścianę, a później odwzorować w znacznie większej skali rysunki przygotowane przez podopiecznych przedszkola. Dziecięcym szkicom towarzyszy w pełni profesjonalnie, realistycznie namalowana kredka. Są tez napisy m.in. wyjaśniające ideę muralu.

Pamiątką jest nie tylko samo dzieło, ale także film dokumentujący prace nad malowidłem.

reklama

– Jak tylko znajdzie się dostępna ściana i pieniądze na realizację kolejnego przedsięwzięcia, to zabieram się do roboty – zapewnia Mateusz Mirczyński.

Źródło: UM Olsztyn

reklama

Imprezy w Olsztynie

reklama
reklama
0 komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze
reklama
×