fbpx
8 C
Olsztyn
niedziela, 17 października, 2021
reklama

Atrakcyjne podróże koleją z nowych przystanków w Olsztynie do szkoły i pracy

reklama

Lepszy dostęp do kolei w codziennych podróżach do pracy i szkoły – zapewniają trzy nowe przystanki: Olsztyn Jezioro Ukiel, Olsztyn Likusy, Olsztyn Redykajny oraz dodatkowy peron na przystanku Olsztyn Śródmieście. Inwestycja realizowana dzięki wsparciu unijnemu w ramach RPO woj. warmińsko-mazurskiego to kolejny krok do utworzenia w Olsztynie tzw. kolei aglomeracyjnej.

Nowe obiekty zwiększają dostępność do kolei w Olsztynie oraz sąsiednich gminach. Zapewniają atrakcyjne podróże koleją w kierunku Elbląga, Morąga, a w przyszłości także do Braniewa. Wysokie perony pozwalają wygodnie wsiadać i wysiadać z pociągów. Są ławki, wiaty i czytelna informacja pasażerska. Dla osób o ograniczonej możliwości poruszania się zamontowano pochylnie, prowadnice i ścieżki dotykowe. Antypoślizgowa nawierzchnia i funkcjonalne oświetlenie umożliwiają bezpieczne przejście także po zmroku.

Dzięki inwestycji, przystosowano trasę Olsztyn Główny – Olsztyn Gutkowo do szybszych przejazdów pociągów. Wymieniono tory i sieć trakcyjną. Nowa mijanka na przystanku Olsztyn Likusy zwiększy przepustowość jednotorowej trasy. Dzięki takiemu rozwiązaniu po torach będzie mogło kursować więcej składów. Przewidziano także budowę tunelu pieszo-rowerowego na ul. Jeziornej. Nowy obiekt zastąpi przejście w poziomie szyn i zapewni wyższy poziom bezpieczeństwa. Będzie to dogodne dojście na olsztyńską Plażę Miejską od strony ul. Bałtyckiej.

reklama

Projekt „Prace na liniach kolejowych nr 220 i 221 na odcinku Olsztyn – Gutkowo – Dobre Miasto” jest współfinansowany przez Unię Europejską ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Warmińsko-Mazurskiego na lata 2014-2020. Wartość prac to ok. 70 mln zł netto.

reklama
reklama

Najnowsze ogłoszenia

3 KOMENTARZY

3 Komentarzy
Najnowsze
Najstarszy Najczęściej głosowano
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze