fbpx
6 C
Olsztyn
piątek, 22 października, 2021
reklama

Już niedługo odbędzie się Rowerowy Piknik Rodzinny. Mieszkańcy Olsztyna będą mogli przemierzyć całe województwo

reklama

Już niedługo mieszkańcy Olsztyna będą mieli okazję wziąć udział w wyjątkowym pikniku rodzinnym. Na uczestników czekają nagrody.

Już 19 września zielony obszar Parku Centralnego zamieni się w zielony obszar województwa warmińsko-mazurskiego. Wszystko to za sprawą Rowerowego Pikniku Rodzinnego Love Rower.

Od godz. 13.30 do późnego popołudnia każde dziecko z rodzicami będzie mogło wyruszyć w niesamowitą podróż. Ze specjalnie przygotowaną mapą, przemierzy rowerem cale województwo i odwiedzi wszystkie miasta Warmii i Mazur – a wszystko to bez opuszczania Parku Centralnego. W każdym mieście na uczestników czekają niesamowite atrakcje i zadania do wykonania! Będzie możliwość wypożyczenia roweru na miejscu (ograniczona ilość) albo przemierzenia województwa pieszo.

reklama

Trudy wycieczki i przygotowanych zadań zostaną docenione i nagrodzone! Dla każdego uczestnika wyprawy przygotowano upominki, a dla jednego szczęśliwca nawet nagrodę główną – rower.

Przy głównej fontannie stanie scena, na której od samego początku będzie się działo. Wystąpią goście z Węgorzewa, Ostrowski Band, szkoła tańca Monstars, młodzi karatecy z klubu Karate Kyokushin, ponadto quizy, zagadki i… znów nagrody.

A to jeszcze nie koniec. Przy Tartaku Raphaelsohnów pojawi się strefa gastronomiczna (pyszne jedzenie z food-trucków). Organizatorzy zadbali również o strefę relaksu z leżakami, pojawi się tor do gry w kapsle, tor do jazdy rowerami, dla najmłodszych biegowe rowerki elektryczne, świecąca ścieżka rowerowa spod Lidzbarka Warmińskiego, gry i zabawy z animatorami z Akademii Prymusa i SP 10. Na miejscu odbędzie się również nauka podstaw serwisowania roweru, żeby przebita dętka nie psuła więcej wypraw rowerowych.

Na koniec wszyscy wspólnie, na udekorowanych podczas pikniku rowerach, objadą cały Park Centralny. I tu organizatorzy zapraszają w swoich służbowych strojach: urzędników w garniturach, mundurowych, strażaków, księży, kominiarzy, lekarzy, pielęgniarki, górników. Ma to na celu udowodnić, że rowerem jeździć może każdy, że rowerem jeździmy do szkoły i do pracy i wreszcie, że drogi rowerowe są potrzebne i że warto inwestować w infrastrukturę rowerową, z której korzysta każdy.

Główne punkty programu pikniku LOVE ROWER
godz. 13.30 – start gry rowerowej
godz. 15-16 wyścigi Strider Cup dla najmłodszych na rowerkach biegowych (2-5 lat) – zorganizowane przez Mazury Milko MTB
godz. 16 – rozpalenie ognisk i pieczenie kiełbasek
godz. 17 – kolorowa i głośna parada rowerowa
godz. 17.30- losowanie głównej nagrody (dzięki uprzejmości Tomasza Kawieckiego)

Zabawa będzie doskonałą okazją do zaprezentowania mieszkańcom Olsztyna walorów miast województwa warmińsko – mazurskiego i okolic, regionalnych atrakcji lub produktów oraz przypomnienia o konieczności dbania o bezpieczeństwo.

Organizatorzy zachęcają do zabrania ze sobą kocyka, żeby odpocząć po wyprawie, kiełbaski na ognisko, żeby się posilić i dobrego humoru, żeby świetnie się bawić.

Organizatorami wydarzenia są: Zarząd Dróg Wojewódzkich w Olsztynie oraz Polski Kongres Drogowy. Piknik odbywa się pod patronatem honorowym Prezydenta Olsztyna Piotra Grzymowicza.

Źródło: ZDW Olsztyn

reklama

Najnowsze ogłoszenia

0 Komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze