25 C
Olsztyn
niedziela, 16 czerwca, 2024
reklama

Rozpoczął się Campus Polska – tysiąc uczestników, 200 prelegentów

WiadomościRozpoczął się Campus Polska – tysiąc uczestników, 200 prelegentów

W Kortowie w Olsztynie rozpoczął się Campus Polska Przyszłości, zorganizowany przez ruch Rafała Trzaskowskiego. Impreza przyciągnęła tysiąc osób do 35 roku życia i ponad 200 prelegentów.

reklama

Debatę inauguracyjną między Donaldem Tuskiem i Rafałem Trzaskowskim oglądała duża widownia. Wielu uczestników przyjechało do Kortowa dopiero w ostatniej chwili, co wywołało długie kolejki do zakwaterowania. Malownicze miasteczko akademickie nad jeziorem skradło serca uczestników, którzy podkreślali aktywność młodych ludzi w działalności społecznej i politycznej. Spośród 4,6 tys. zgłoszeń na Campus wybrano tysiąc pełnoletnich i do 35 lat.

Jeden z uczestników Igor z Warszawy przyjechał, by poszerzyć swoje horyzonty i wzbogacić swoją wiedzę. Tosia z Katowic zdobywała wcześniej doświadczenie w organizacji wykładów szkolnych na temat katastrofy klimatycznej i składaniu wniosków do budżetu obywatelskiego. Z kolei Zuzia z Warszawy swój dotychczasowy wolontariat zastąpiła poprzez naukę w miejscu, które daje pole do rozwoju, wspólnych rozmów i dyskusji.

reklama

Campus Polska Przyszłości to seria debat, warsztatów, spotkań z ekspertami różnych dziedzin, koncertów, spektakli oraz oferta sportowa. Organizatorzy mają nadzieję, że podobne wydarzenie odbędzie się co roku, nabierając na znaczeniu w życiu publicznym.

Źródło: PAP

reklama

Zapisz się do naszego newslettera

Wysyłamy tylko najważniejsze wiadomości

reklama

12 KOMENTARZY

12 komentarzy
Najlepsze
Najnowsze Najstarsze
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze
Red
27 sierpnia 2021 21:11

Pamiętacie 3×15 ? Znów będą kłamać. Tylko frajer nabierze się kolejny raz.

Jest już program PO
27 sierpnia 2021 21:04

Emerytura po 80 latach,,brak 500-,brak wsparcia dla emerytów za to przywrócenie emerytur SB i ZOMO.Powtórzymy numer z OFE na ZUS.,Karuzele vatowskie w każ
dej gminie .Amber gold też przywrócimy.Brdzie godna praca.po 4,5 zł za godzinę
.Polacy wreszcie odetchną na szporagach u bauera/
/Tak może być? Jak nas wybierzecie.

u
S

Polecane