reklama

Nowe serwisy na TKO: Sport | Nekrologi

Policjant uratował potrąconego psa. Drugi nie przeżył

WiadomościPolicjant uratował potrąconego psa. Drugi nie przeżył

Sierż. szt. Radosław Ben-Rynkiewicz uratował potrąconego psa, jednak drugi nie przeżył. Policjant, będąc po służbie, wykazał się empatią i szybko wezwał pomoc.

Sierż. szt. Radosław Ben-Rynkiewicz z Posterunku Policji w Gietrzwałdzie nie po raz pierwszy swoją postawą udowadnia, że los zwierząt nie jest mu obojętny. Będąc po służbie, na swojej drodze zauważył potrąconego psa, któremu udzielił niezbędnej pomocy. Sytuacja była trudna, ponieważ w pobliżu miejsca znalezienia zwierzęcia leżał drugi pies, któremu nie udało się uciec przed kołami samochodu i który na skutek doznanych obrażeń nie przeżył konfrontacji z autem.

reklama

W niedzielę (22.08.2021 r.) będący na urlopie wypoczynkowym sierż. szt. Radosław Ben-Rynkiewicz, jadąc drogą wojewódzką nr 545, w okolicy miejscowości Kozłowo zauważył błąkającego się po jezdni psa. Funkcjonariusz, który na co dzień wyróżnia się wielką empatią do zwierząt i tym razem nie pozostał obojętny na los psiaka. Radosław Ben-Rynkiewicz o zdarzeniu powiadomił oficera dyżurnego z Nidzicy, który na miejsce skierował policyjny patrol. Okazało się, że niezbędna była również pomoc lekarza weterynarii, ponieważ ocalały pies posiadał obrażenia tylnych łap powstałych prawdopodobnie również na skutek potrącenia przez samochód.

Do chwili przyjazdu lekarza weterynarii policjant będący po służbie zabezpieczył psu pojemnik z wodą i przypiął go do smyczy, którą zwykł mieć zawsze pod ręką m.in. na tego typu sytuacji. Jak tłumaczył policjant – nigdy nie wiadomo co spotkasz po drodze. Pies rasy mieszanej po tym, jak został opatrzony przez lekarza, trafił do gabinetu weterynarii w celu udzielenia mu niezbędnej pomocy. Dziś wiemy na pewno, że w stanie ogólnym dobrym trafił do schroniska dla bezdomnych zwierząt w Nidzicy pn. „Podaj Łapę”, w którym oczekuje na nowy, odpowiedzialny dom.

reklama

Źródło: KMP, fot. KMP

Tym żyje Olsztyn

reklama
0 komentarzy
Najlepsze
Najnowsze Najstarsze

WPI 90 dla producentów – izolat białka serwatkowego do napojów i odżywek

WPI 90 to izolat białka serwatkowego dla producentów napojów, odżywek i żywności funkcjonalnej.

Muzyka, woda i zieleń. Darmowy, letni festiwal w Augustowie już wkrótce

Od 6 do 9 sierpnia Augustów zamienia się w festiwalowe miasto z koncertami m.in. Organka, IGO, Błażeja Króla, Ani Rusowicz czy zespołu Łąki Łan.

Jak wybrać urządzenia kosmetyczne do nowego gabinetu?

Na co zwrócić uwagę wyposażając gabinet kosmetyczny?

Mieszkania deweloperskie, które spełniają oczekiwania współczesnych klientów

Które mieszkania w pełni odpowiadają na potrzeby klientów?

Kosmetyczna opaska do włosów: sekrety wyboru i stosowania

Jak wybrać opaskę kosmetyczną do włosów? Poznaj rodzaje opasek na głowę, ich zastosowanie w gabinecie i wskazówki przed zakupem hurtowym.

Jaki rower elektryczny kupić? 10 rzeczy, które warto sprawdzić przed podjęciem decyzji

Wybór odpowiedniego roweru nie powinien opierać się wyłącznie na cenie, wyglądzie i deklarowanym zasięgu.

Komu pasuje sukienka w kolorze butelkowej zieleni?

Ten intrygujący odcień, przywodzący na myśl królewski szmaragd lub tajemniczy las o zachodzie słońca, doskonale wpisuje się w różnorodne trendy.

Sądowy a umowny podział majątku w Olsztynie – który wybrać i dlaczego?

Rozstający się małżonkowie mogą samodzielnie ustalić, komu przypadnie mieszkanie, samochód, oszczędności i pozostałe składniki wspólnego dorobku.

Cyrk na wodzie po raz pierwszy w Olsztynie. Takiego show jeszcze tu nie było

Cyrk na wodzie po raz pierwszy w Olsztynie! Zabierz dzieci na wyjątkowe widowisko.

Jak wybrać dobre biuro rachunkowe? Najważniejsze kryteria wyboru

Wybór biura rachunkowego to jedna z najważniejszych decyzji, jaką podejmuje przedsiębiorca.

Agroturystyka w Świętokrzyskiem – dlaczego warto wybrać taki wypoczynek? Najważniejsze kryteria wyboru

W czasach, gdy tempo życia nieustannie rośnie, coraz więcej osób szuka miejsc, które pozwalają naprawdę odpocząć.
reklama
reklama