fbpx
-0 C
Olsztyn
sobota, 29 stycznia, 2022
reklama

Wykryto siódme ognisko ASF u trzody w regionie

reklama
Najlepsze promocje na 2022 rok

Na Warmii i Mazurch wykryto kolejny przypadek afrykańskiego pomoru świń (ASF). To w tym roku siódme w regionie ognisko tej choroby u trzody chlewnej.

Jak wynika z opublikowanego w poniedziałek komunikatu, obecność ASF stwierdzono w gospodarstwie liczącym 686 sztuk świń zlokalizowanym w miejscowości Chrośle w gminie Nowe Miasto Lubawskie, w tzw. obszarze czerwonym, tj. objętym ograniczeniami III i jednocześnie w tzw. obszarze zagrożonym, wyznaczonym w związku z wystąpieniem pod koniec lipca ogniska ASF u świń w Radomnie.

– W badanych próbkach stwierdzono obecność materiału genetycznego wirusa afrykańskiego pomoru świń (ASFV). W gospodarstwie wdrożone zostały procedury związane z likwidacją choroby zgodnie z przepisami UE oraz rozporządzeniem MRiRW z dnia 6 maja 2015 r. w sprawie zwalczania afrykańskiego pomoru świń – podano w komunikacie.

reklama

Według warmińsko-mazurskiej inspekcji weterynaryjnej, w ostatnich dniach w województwie wykryto również kolejne przypadki ASF u dzików, które odstrzelono w okolicach: Siedlisk koło Pasymia, Cierni w gminie Ełk i Mszanowa w gminie Nowe Miasto Lubawskie.

Czytaj też:  Niebywale podłe zachowanie w olsztyńskim tramwaju

Źródło: PAP

Zobacz również:
reklama

Imprezy w Olsztynie

reklama
0 komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze
reklama