fbpx
-0 C
Olsztyn
poniedziałek, 17 stycznia, 2022
reklama

Wpadł w lombardzie, gdzie próbował pozbyć się łupu z kradzieży

reklama

Sprawców ustalili i zatrzymali policjanci z Komisariatu Policji w Biskupcu. Obaj mężczyźni przyznali się do zarzucanych im czynów kradzieży z włamaniem, za co grozi im teraz kara do 5 lat pozbawienia wolności.

W piątek (20.08.2021 r.) policjanci z Komisariatu Policji w Biskupcu interweniowali na terenie jednej z miejscowości w gminie Biskupiec w związku z włamaniem i kradzieżą z budynku gospodarczego sprzętu ogrodniczego. Sprawcy już po chwili zostali ustaleni i zatrzymani – jeden z nich wpadł w chwili, gdy w lombardzie próbował zastawić skradzione przedmioty.

W zainteresowaniu dwóch mężczyzn w wieku 29-lat znalazły się m.in. kosa spalinowa i piła motorowa. Właściciel oszacował straty na kwotę 700 zł. Jak ustalili policjanci, mężczyźni w celu dostania się do wnętrza budynku gospodarczego użyli oryginalnego klucza, co znacznie ułatwiło im zadanie. Okazało się, że jeden ze sprawców doskonale wiedział, w którym miejscu właściciele przechowują klucz. Działanie mężczyzn polegało na tym, że gdy jeden z nich wynosił z garażu przedmioty, drugi w tym czasie czekał w samochodzie na „czatach”. Skradzione przedmioty zostały zapakowane do bagażnika i ukryte na łące na terenie sąsiedniej gminy.

Czytaj też:  Zabójstwo ze szczególnym okrucieństwem 9-miesięcznej Blanki. Wraca potworna historia
reklama

Policjanci z KP w Biskupcu wraz z jednym z zatrzymanych mężczyzn pojechali na łąkę, gdzie znaleźli i zabezpieczyli skradzione wcześniej przedmioty. Dwaj mężczyźni w wieku 29 lat usłyszeli zarzut kradzieży z włamaniem, do którego się przyznali. Za to przestępstwo zgodnie z kodeksem karnym grozi im teraz kara do 5 lat pozbawienia wolności.

Źródło: KMP