5 C
Olsztyn
środa, 24 kwietnia, 2024
reklama

Straż Graniczna rozbiła międzynarodową grupę przestępczą

WiadomościStraż Graniczna rozbiła międzynarodową grupę przestępczą

Funkcjonariusze Warmińsko–Mazurskiego Oddziału Straży Granicznej w Kętrzynie wspólnie z funkcjonariuszami Centralnego Biura Śledczego Zarząd w Gdańsku ujawnili, a następnie rozbili międzynarodową grupę przestępczą, zajmującą się nielegalnym obrotem wyrobów tytoniowych bez obowiązujących znaków skarbowych akcyzy.

reklama

Grupa przestępcza sprowadzała papierosy do Polski, następnie fałszując dokumenty wyprowadzała je spod cła do dalszego obrotu zarówno w Polsce jak i krajach UE.

W trakcie prowadzonego śledztwa funkcjonariusze doprowadzili do ujawnienia transportów z papierosami w Gdańsku, Holandii oraz Słowacji. Ponadto na terenie jednej z firm transportowych w Łodzi ujawniono nielegalne wyroby tytoniowe w ilości ponad 7 mln sztuk, które były przeznaczone do dalszej dystrybucji w krajach Europy Zachodniej.

reklama

W związku z powyższym zatrzymano pięciu obywateli RP i jednego obywatela Litwy.

Prokuratura Okręgowa w Gdańsku przedstawiła zarzuty dot. kierowania i udziału w zorganizowanej grupie przestępczej oraz przemytu, papierosów w ilości ponad 100 mln sztuk, czym uszczuplili Skarb Państwa oraz budżet Wspólnoty Europejskiej na straty o szacunkowej wartości ponad 90 mln zł.

pieniadze euro

reklama

Wobec zatrzymanych zastosowano również środki zapobiegawcze w postaci tymczasowego aresztowania oraz zabezpieczono nieruchomości, pojazdy i środki finansowe różnych walut na poczet przyszłych kar i kosztów sądowych na kwotę blisko 600 tys. zł.

Podejrzanym za popełnione przestępstwa grozi kara pozbawienia wolności do 10 lat.

reklama

Zapisz się do naszego newslettera

Wysyłamy tylko najważniejsze wiadomości

reklama

1 KOMENTARZ

1 Komentarz
Najlepsze
Najnowsze Najstarsze
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze
Darek
30 marca 2016 08:10

Ktoś odstrzelił konkurencję i tyle. W tym samym czasie pięć razy tyle pojechało w świat…życie.

Polecane
Ogłoszenia