fbpx
-1 C
Olsztyn
środa, 19 stycznia, 2022
reklama

Nieodpowiedzialna jazda? Mało powiedziane. 24-latek jechał całym chodnikiem

reklama

Kamery monitoringu zarejestrowały kompletnie pijanego 24-latka, który jechał całym chodnikiem. Stracił panowanie nad pojazdem i wywrócił się. Na miejscu interweniowała policja z karetką.

W środę (18.08.2021 r.) policjanci z olsztyńskiej drogówki, po godzinie 22:00 zostali wezwani do obsługi zdarzenia drogowego z udziałem kierującego hulajnoga elektryczną. Z policyjnych ustaleń wynika, że mężczyzna jadąc drogą dla rowerów, wzdłuż ulicy Synów Pułku w kierunku ul. Orłowicza w pewnym momencie stracił panowanie nad kierowanym pojazdem i się przewrócił.

reklama

Trudno w tej sytuacji doszukiwać się innych przyczyn zdarzenia niż promile alkoholu krążące w organizmie 24-latka. To właśnie przez stężenie alkoholu sięgające 1,5 promila mężczyzna miał trudności z wysłowieniem się oraz koordynacją swoich ruchów. 24-latek trafił do szpitala, gdzie po badaniach okazało się, że doznał on ogólnych potłuczeń ciała.

Czytaj też:  Palisz odpadami w piecu? Będzie miał problemy, bo strażnicy sprawdzą to dronem

Już wkrótce 24-latek ze swojego zachowania będzie tłumaczyć się przed sądem. Zgodnie z obowiązującym prawem od 20 maja po nowelizacji prawa o ruchu drogowym jazda hulajnoga elektryczną w stanie nietrzeźwości lub w stanie po użyciu alkoholu stanowi wykroczenie zagrożone karą grzywny, lub aresztu.

Źródło: KMP