26 C
Olsztyn
piątek, 21 czerwca, 2024
reklama

Historia miłosna zakończyła się oszustwem. 48-latka zakochała się w lekarzu

WiadomościHistoria miłosna zakończyła się oszustwem. 48-latka zakochała się w lekarzu

Pewna 48-letnia mieszkanka Olsztyna przekonana, że zakochała się z wzajemnością w lekarzu, który aktualnie miał pracować w rosyjskim szpitalu, dała się omamić oszustom. Kobieta sądząc, że otrzyma wartościowe prezenty, wysłała przestępcom 2000 złotych na rzekome pokrycie kosztów przesyłki.

reklama

W ubiegłą sobotę (14.08.2021) do Komendy Miejskiej Policji w Olsztynie zgłosiła się kobieta, która poinformowała funkcjonariuszy, że padła ofiarą oszustów. Z relacji pokrzywdzonej wynikało, że na jednym z portali randkowych zaczęła konwersować z mężczyzną, który podawał się za lekarza z Gdańska, pracującego aktualnie w jednym z rosyjskich szpitali. Na przestrzeni kilku dni relacje między osobami się pogłębiały. W pewnym momencie 48-latka otrzymała informację, że mężczyzna na dowód swojej miłości wobec niej miał wysłać z Turcji paczkę z wartościowymi prezentami. Mężczyzna na potwierdzenie swoich słów przesłał kobiecie zdjęcia, na których widniały m.in. markowe torebki, zegarki, telefony oraz gotówka. Wszystkie przedmioty miały trafić do pokrzywdzonej. Po kilku dniach z kobietą skontaktował się inny mężczyzna, który przedstawił się jako agent pocztowy. Fałszywy pracownik poinformował kobietę, że na jej adres została wysłana zagraniczna paczka i z tego tytułu musi uregulować podatek w kwocie 1500 złotych, który już następnego dnia wzrósł do 2000 złotych.

Kobieta zauroczona konwersacją z mężczyzną oraz zawartością prezentu postanowiła przesłać pieniądze na otrzymany zagraniczny numer konta. Pracownicy banku odmówili zrealizowania transakcji i polecili 48-latce poinformowanie organów ścigania, przestrzegając ją, że może mieć do czynienia z oszustami. Kobieta zamiast zgłosić sprawę policjantom i zaprzestać konwersacji, to poprosiła oszustów o inny numer konta, na które wpłaciła 2000 złotych.

reklama

Po kilku dniach do kobiety dotarło, że najprawdopodobniej nie otrzyma paczki, a mężczyźni, z którymi korespondowała byli oszustami. 48-latka postanowiła złożyć w tej sprawie zawiadomienie w olsztyńskiej jednostce Policji.

Źródło: KWP

reklama

Zapisz się do naszego newslettera

Wysyłamy tylko najważniejsze wiadomości

reklama

2 KOMENTARZY

2 komentarzy
Najlepsze
Najnowsze Najstarsze
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze
Adolf
17 sierpnia 2021 17:17

Pazerna baba

Zatorze
20 sierpnia 2021 17:08

Głupich nie sieja……

Polecane