fbpx
-2 C
Olsztyn
wtorek, 18 stycznia, 2022
reklama

Dzielnicowy policji spotkał się z tatą 6-latka, dla którego zorganizował akcję charytatywną

reklama

Dzielnicowy Miasta i Gminy Pasym, mł. asp. Grzegorz Licki zainicjował akcję charytatywną szczycieńskich policjantów pod nazwą „Pomaganie przez wędkowanie”. Spotkał się z tatą 6-letniego Filipka, dla którego ta akcja została zorganizowana.

12 sierpnia 2021 r. na Łowisku Specjalnym pod nazwą Młyn, położonym
w miejscowości Rańsk w gminie Dźwierzuty zgromadzili się szczycieńscy policjanci oraz ich rodziny. Wszystko to za sprawą dzielnicowego Miasta i Gminy Pasym mł. asp. Grzegorza Lickiego oraz wspierającego go w tym przedsięwzięciu asp. szt. Pawła Ślubowskiego, dzielnicowego gminy Dźwierzuty.

Mł. asp. Grzegorz Licki, poruszony niezwykłą historią walki 6-letniego Filipka Andrzejewskiego z Targowa o powrót do zdrowia, zdecydował się go w tym wesprzeć. Dzięki przychylności właścicieli łowiska, mundurowi przez ponad 2 godziny toczyli walkę
o miano najlepszego wędkarza zorganizowanych przez dzielnicowych zawodów. Głównym ich celem było uzbieranie jak największej kwoty pieniędzy, a zebrane środki finansowe miały być przekazane rodzicom Filipka, a następnie przeznaczone na leczenie małego mieszkańca Targowa.

Czytaj też:  Zapadło postanowienie ws. dezertera Emila Cz. Prokuratura podjęła decyzję
reklama

Słowo się rzekło. Dzielnicowy Miasta i Gminy Pasym mł. asp. Grzegorz Licki nie czekał długo na spotkanie z tatą Filipka. Choć chłopiec przebywa obecnie w szpitalu, a zapracowany tata sprawuje opiekę nad młodszym synem dwuletnim Kajtkiem, to nie odmówił on dzielnicowemu spotkania. Były łzy wzruszenia, podziękowania i zapewnienia, że mały wojownik dzielnie walczy, aby móc spotkać się z inicjatorem charytatywnej akcji „Pomaganie przez wędkowanie” i przybić mu „piątkę” w podziękowaniu za jego zaangażowanie i chęć niesienia bezinteresownej pomocy.

Źródło: KPP Szczytno