fbpx
6 C
Olsztyn
piątek, 22 października, 2021
reklama

Szeregi Wojsk Obrony Terytorialnej na Warmii i Mazurach powiększyły się. Prawie 60 żołnierzy złożyło przysięgę

reklama

Prawie 60 żołnierzy oficjalnie dołączyło do szeregów Wojsk Obrony Terytorialnej na Warmii i Mazurach. W minioną sobotę złożyli przysięgę.

W minioną sobotę, 7 sierpnia słowa roty przysięgi wojskowej wypowiedziało prawie 60 żołnierzy Obrony Terytorialnej. W uroczystości wzięli udział: Zastępca Dowódcy Brygady ppłk. Artur Lichończak, Starosta Powiatu Braniewskiego Karol Motyka, Zastępca Burmistrza Miasta Braniewo Anna Kapusta. Wśród gości uroczystości prócz dowództwa oraz przedstawicieli braniewskich władz samorządowych udział wzięły rodziny przysięgających żołnierzy.

– Szesnaście dni temu uczyniliście krok, który niesie za sobą dumę ze służby ojczyźnie, ale też wymagać będzie od Was wytrwałości, hartu ducha oraz gotowości do wypełniania trudnych obowiązków. Wojsko Polskie potrzebuje takich ludzi jak Wy i formacji takiej jak Wojska Obrony Terytorialnej, która we współpracy z administracją lokalną i pozostałymi rodzajami sił zbrojnych stanowi istotne wzmocnienie siły obronnej naszego kraju. Od dziś przyjmujecie na siebie odpowiedzialność za bezpieczeństwo naszych sąsiadów. Nie możemy zawieść tych, którzy czekają na nasze wsparcie – zwrócił się do przysięgających żołnierzy ppłk. Artur Lichończak, Zastępca Dowódcy 4. Warmińsko-Mazurskiej Brygady Obrony Terytorialnej.

reklama

– Składając dziś przysięgę wojskową stajecie się dziedzicami wspaniałych żołnierskich wartości- odwagi, wierności i honoru. To wielki zaszczyt i wyróżnienie. Wierzę, że okażecie się go godni, podobnie jak zaufania, którym całe Wojsko Polskie cieszy się w naszym społeczeństwie – por. Michał Turzański, dowódca kompanii szkolnej odczytał list Ministra Obrony Narodowej kierowany do przysięgających żołnierzy.

– Każda droga zaczyna się od pierwszego kroku, my zdecydowaliśmy się zapoczątkować nowy rozdział naszego życia wstępując w szeregi Wojsk Obrony Terytorialnej. Jesteśmy tu, bo mocno wierzymy w nasz kraj i jesteśmy gotowi z całych sił go bronić. Będziemy blisko swoich społeczności. Gotowi na każde wyzwanie. Z dumą zakładać mundur i ruszać na pomoc – w imieniu żołnierzy przysięgających głos zabrała szer. Martyna Zalewska.

Dowódcą uroczystości był kpt. Andrzej Wasieczko, Dowódcą kompanii honorowej ppor. Witold Siwiecki. Uroczystość uświetniła wspaniała orkiestra wojskowa z Torunia pod batutą tamburmajora st. chor. szt. Andrzeja Bogusz.

Finałem całej uroczystości była Defilada Wojskowa. Grono Terytorialsów na Warmii i Mazurach powiększyło się o kolejnych 57 żołnierzy, tym samym stan osobowy 4W-MBOT wynosi 2870 żołnierzy.

Źródło: 4W-MBOT, fot. Krzysztof Mystkowski / DWOT

reklama

Najnowsze ogłoszenia

0 Komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze