fbpx
2 C
Olsztyn
środa, 1 grudnia, 2021
reklama

Donald Tusk pojawi się w Olsztynie. Rafał Trzaskowski: „To jeden z najważniejszych gości”

reklama

Rafał Trzaskowski potwierdził obecność Donalda Tuska na Campusie Polska Przyszłości w Olsztynie. Zaznaczył, że będzie to jeden z najważniejszych gości.

Campus Polska Przyszłości to tygodniowe wydarzenie, które odbędzie na terenie Kortowa, miasteczka akademickiego Uniwersytetu Warmińsko-Mazurskiego w Olsztynie. Młodzi ludzie, którzy wezmą w nim udział, mają dyskutować o najważniejszych sprawach dla swego pokolenia, w tym polityce klimatycznej czy edukacji. Zaplanowano także spotkania z ludźmi sportu, kultury, nauki.

Donald Tusk na Campusie Polska Przyszłości

Trzaskowski został zapytany w TVN24, czy zaprosi na Campus Polska Przyszłości nowego lidera PO Donalda Tuska. – Tak oczywiście już zaprosiłem, pracujemy tylko nad szczegółami – odpowiedział, dodając, iż Tusk potwierdził przyjazd.

reklama

– W tej chwili dopinamy do końca program. Siedem dni, mnóstwo gości z całej Europy, komisarze europejscy, mnóstwo burmistrzów, mnóstwo specjalistów od ocieplenia klimatycznego, od sztucznej inteligencji, od rynku pracy – mówił. – Bardzo mocny program kulturalny, program sportowy – dodał.

Czytaj też:  Ruch wahadłowy na DK 51 po kolizji z drzewem

– Donald Tusk to jeden z najważniejszych gości, który odwiedzi Campus, więc musimy mu znaleźć godne miejsce i godną formułę – zaznaczył.

Campus organizuje Ruch Wspólna Polska Rafała Trzaskowskiego. Gośćmi Campusu mają być m.in. żołnierz AK, uczestniczka Powstania Warszawskiego Wanda Traczyk-Stawska, prezydent Rzeszowa Konrad Fijołek, ale też goście z zagranicy – liderka białoruskiej opozycji Swiatłana Cichanouska i burmistrz Budapesztu Gergely Karácsony.

Uczestnicy wydarzenia będą mieli też okazję spotkać tam m.in. reżysera Jana Komasę, pisarza Jakuba Żulczyka, dziennikarza Cezarego Łazarewicza oraz wysłuchać koncertów: Brodki, Natalii Przybysz, Organka i Krzysztofa Zalewskiego.

Źródło: PAP

Zobacz również:
reklama
reklama

Najnowsze ogłoszenia

12 KOMENTARZY

12 komentarzy
Najnowsze
Najstarszy Najczęściej głosowano
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze
reklama