29 C
Olsztyn
wtorek, 16 lipca, 2024
reklama

39-latek wyjął nóż w sklepie. Zażądał pieniędzy i alkoholu

Wiadomości39-latek wyjął nóż w sklepie. Zażądał pieniędzy i alkoholu

Do zdarzenia doszło na terenie jednego z olsztyńskich sklepów. Mężczyzna groził kasjerce śmiercią. Zażądał wydania pieniędzy i alkoholu. Został zatrzymany.

reklama

Funkcjonariusze z Wydziału Zabezpieczenia Miasta na gorącym uczynku zatrzymali sprawcę rozboju. Do zdarzenia doszło w sobotę (31.07.2021r.) w jednym ze sklepów na terenie miasta. Z policyjnych ustaleń wynika, że mężczyzna wszedł do placówki handlowej i w pewnym momencie wyciągnął nóż, a następnie grożąc jego użyciem zażądał od kasjerki wydania gotówki oraz alkoholu wraz z napojem. Przerażona kobieta oddała napastnikowi 1200 złotych oraz produkty, po czym uciekła zza lady. W tym samym czasie obsługa placówki handlowej powiadomiła o zdarzeniu olsztyńskich policjantów. Na zaistniałą sytuację zareagowała także kierownik sklepu, która widząc zagrożenie wyprowadziła z obiektu klientów, a następnie zaopiekowała się pokrzywdzoną kasjerką. Już po chwili funkcjonariusze dotarli na miejsce i zatrzymali mężczyznę, który na terenie sklepu pił skradziony alkohol. Okazał się nim 39-letni mieszkaniec Olsztyna, który trafił do policyjnego aresztu. W wyniku zdarzenia nikt nie został ranny.

reklama

Badanie alkomatem wykazało blisko 0,5 promila alkoholu w jego organizmie. 39-latek usłyszał już zarzut dokonania rozboju przy użyciu noża, do którego się przyznał. Zgodnie z kodeksem karnym grozi mu kara do 15 lat pozbawienia wolności. Na wniosek prokuratury w poniedziałek (02.08.2021r.) sąd wobec mężczyzny zastosował środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztu na okres 3 miesięcy. W tej sprawie prowadzone jest śledztwo przez Prokuraturę Rejonową Olsztyn-Północ.

Źródło: KMP

reklama

Zapisz się do naszego newslettera

Wysyłamy tylko najważniejsze wiadomości

reklama

4 KOMENTARZY

4 komentarzy
Najlepsze
Najnowsze Najstarsze
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze
sprzedawca
3 sierpnia 2021 13:44

Czytając artykuł nie trudno się domyślić że facet do więzienia chciał trafić specjalnie. Nie uciekał z miejsca zdarzenia a w dodatku od razu się przyznał do winy, prawdopodobnież na wolności nie ma domu, lub pracy, ani środków do zycia, a więzienie – 15 lat zapewni mu 3 posiłki dziennie, opieke medyczną, psychologa oraz dach nad głową, z kim pogadać też będzie miał. Widać decyzje przemyślał.

hłe hłe
4 sierpnia 2021 10:35

i co mi po tym filmie, mordy nie widać zero akcji noża nie ma, DLACZEGO !!!??

Polecane