26 C
Olsztyn
wtorek, 18 czerwca, 2024
reklama

70-latka potrąciła rowerzystę na pasach

Wiadomości70-latka potrąciła rowerzystę na pasach

Kobieta nie ustąpiła pierwszeństwa przejazdu, w wyniku czego doszło do potrącenia. 70-latka straciła prawo jazdy. Sprawa trafi do sądu.

reklama


We wtorek (27.07.2021) oficer dyżurny Komendy Miejskiej Policji w Olsztynie otrzymał zgłoszenie o zdarzeniu drogowym w rejonie skrzyżowania ul. Pstrowskiego i Opolskiej. Ze wstępnych ustaleń wynika, że 70-letnia kierująca osobową skodą nie ustąpiła pierwszeństwa i potrąciła 49-letniego mężczyznę przejeżdżającego jednośladem przez przejazd dla rowerów. Mężczyzna został przetransportowany do szpitala. Badanie alkomatem wykazało, że kierowcy w momencie zdarzenia byli trzeźwi. Policjanci w związku ze spowodowaniem przez kobietę zagrożenia bezpieczeństwa w ruchu drogowym skierowali sprawę do sądu, który zadecyduje o dalszych konsekwencjach. 70-latka straciła już prawo jazdy.

reklama

[poll id=”73″]

Należy również pamiętać, że niechronionych uczestników ruchu drogowego, do których zaliczamy pieszych czy rowerzystów nie chronią pasy bezpieczeństwa, zaawansowane systemy bezpieczeństwa czy karoseria samochodu. Chroni go jedynie własne ciało. Dlatego w konfrontacji z samochodem na drodze ma on minimalne szanse, by wyjść z niej bez obrażeń. Ich bezpieczeństwo na drodze zależy w dużej mierze od rozsądku, rozwagi i wyobraźni wszystkich uczestników ruchu drogowego.

Źródło: KMP

reklama

Zapisz się do naszego newslettera

Wysyłamy tylko najważniejsze wiadomości

reklama

6 KOMENTARZY

6 komentarzy
Najlepsze
Najnowsze Najstarsze
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze
No nie
29 lipca 2021 19:54

Kobiecinie zabrali prawo jazdy,a przecerz widać że rowerzysta gnał jak wariat.Samobójcy roweru prwnie nie zabrali?Swiete bezmyślne krowy sambójcy na rowerach w prawie.

Leon
1 sierpnia 2021 18:55

To co robia rowerzysci i Ci na hulajnogach jakim pedem jada po chodnikach i przejezdzaja przez przejscia. Gdzie jest policja w koncu.

Polecane