18 C
Olsztyn
czwartek, 13 czerwca, 2024
reklama

Zamknięcie al. Piłsudskiego przesunięte. Zmiany w organizacji ruchu

WiadomościZamknięcie al. Piłsudskiego przesunięte. Zmiany w organizacji ruchu

Termin rozpoczęcia prac przy budowie tramwajowej infrastruktury na al. Piłsudskiego przesunął się o tydzień. Nowa organizacja ruchu między Mazowieckiego a Głowackiego zostanie wprowadzona w nocy z 7 na 8 sierpnia.

reklama

Zmiana organizacji ruchu na al. Piłsudskiego

Przez teren poprowadzony zostanie dojazd do Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego i dla mieszkańców ulic: Grotha, Narutowicza oraz Kościńskiego od al. Piłsudskiego z kierunku ul. Dworcowej i Mazowieckiego (“Obiegowa”). Wyjazd z osiedla będzie się odbywał poprzez ul. Grotha do al. Piłsudskiego przy skrzyżowaniu z ul. Mazowieckiego.

Zamknięcie al. Piłsudskiego przesunięte. Zmiany w organizacji ruchu tramwaje Wiadomości, Olsztyn

Zmiana organizacji ruchu na al. Sikorskiego

Objazd do ul. Kościuszki i ul. Głowackiego dla pojazdów jadących już al. Piłsudskiego od strony ul. Dworcowej został wyznaczony ulicami Mazowieckiego i Żołnierską. Jednocześnie na al. Sikorskiego na skrzyżowaniu z ul. Mazowieckiego/Pstrowskiego zostanie wyznaczony dodatkowy lewoskręt, przez co powstanie możliwość skrętu w lewo z dwóch pasów, a pozostanie jeden pas w relacji na wprost.

reklama
Zamknięcie al. Piłsudskiego przesunięte. Zmiany w organizacji ruchu tramwaje Wiadomości, Olsztyn

Aby uniknąć przejazdu po wąskiej ulicy Żołnierskiej dla pojazdów jadących od strony ulicy Sikorskiego zalecany jest objazd w lewo w ulicę Pstrowskiego i dalej do ul. Kościuszki i ul. Głowackiego.

Zamknięcie chodnika

Od środy (4 sierpnia) zostanie zamknięty dla ruchu chodnik i droga dla rowerów wzdłuż jezdni ul. Krasickiego na odcinku od ul. Murzynowskiego do ul. Wańkowicza. W związku z tym zostały wyznaczone tymczasowe ciągi piesze i rowerowe, w tym objazd dla rowerów poza obszarem robót, od ul. Synów Pułku przez osiedle Nagórki do ulic Wańkowicza i Barcza oraz ul. Krasickiego.

Zamknięcie al. Piłsudskiego przesunięte. Zmiany w organizacji ruchu tramwaje Wiadomości, Olsztyn

Zmiany w komunikacji miejskiej na Pieczewie

Poza tym w nocy z 31 lipca na 1 sierpnia (sobota/niedziela) zostaną wprowadzone zmiany w funkcjonowaniu komunikacji miejskiej na ul. Wilczyńskiego od skrzyżowania z ul. Krasickiego do pętli Pieczewo. Do odwołania przestają funkcjonować przystanki na ul. Wilczyńskiego Krasickiego-Wilczyńskiego, Gębika oraz Pieczewo (pętla). Autobusy linii nr 113, 120, 130 oraz 131 będą odjeżdżały z przystanku Panasa a kończyły trasę na przystanku Krasickiego-Wilczyńskiego (na ul. Krasickiego).

reklama

Uruchomiona zostaje linia dowozowa Z13 na trasie Krasickiego-Świtycz-Widackiej-Gębika-Żurawskiego:

  • do godziny 14:00 umożliwia przede wszystkim przesiadkę na linię 113 na przystanku Panasa, w następnej kolejności na pozostałe linie odjeżdżające z tego przystanku,
  • od godziny 14:00 umożliwia przede wszystkim przesiadkę z autobusów linii 113 na przystanku Krasickiego-Wilczyńskiego, a w następnej kolejności z autobusów innych linii.

Autobusy linii N01 nie będą skręcać w ul. Wilczyńskiego w kierunku pętli Pieczewo, tylko będą kontynuować jazdę prosto ul. Krasickiego w kierunku przystanków Krasickiego-Wilczyńskiego oraz Kubusia Puchatka i dalej swoją trasą.

Zamknięcie al. Piłsudskiego przesunięte. Zmiany w organizacji ruchu tramwaje Wiadomości, Olsztyn

Źródło: UM Olsztyn

reklama

Zapisz się do naszego newslettera

Wysyłamy tylko najważniejsze wiadomości

reklama

2 KOMENTARZY

2 komentarzy
Najlepsze
Najnowsze Najstarsze
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze
Andrzej
30 lipca 2021 07:26

Hiszpanów nie ma, a opóźnienia już są!!! I czyja to wina panie Grzymowicz?

Polecane