-2 C
Olsztyn
piątek, 3 lutego, 2023
reklama

Zapisz się do naszego newslettera

Wysyłamy tylko najważniejsze wiadomości

Cudzoziemcy nielegalnie pracowali w zakładach produkcyjnych

WiadomościCudzoziemcy nielegalnie pracowali w zakładach produkcyjnych

Białorusinka i obywatele Ukrainy pracowali nielegalnie w zakładach produkcyjnych na terenie powiatu nowomiejskiego i ostródzkiego. Iławska agencja pośrednictwa pracy naruszyła przepisy dot. zatrudniania cudzoziemców w Polsce.

reklama

Kontrola legalności zatrudnienia przeprowadzona przez funkcjonariuszy z Placówki Straży Granicznej w Olsztynie wykazała nieprawidłowości w powierzeniu pracy cudzoziemcom. Przedsiębiorący zakładów produkcyjnych z branży mięsnej i tworzyw sztucznych zatrudniali 18 obywateli Ukrainy oraz Białorusinkę niezgodnie z przepisami.

Funkcjonariusze Straży Granicznej wczoraj zakończyli czynności kontrolne w iławskiej agencji pośrednictwa pracy, która skierowała 19 obcokrajowców do dwóch firm. Kontrolą objęto 343 obcokrajowców. Okazało się, że 11 kobiet i 8 mężczyzn pracowało bez wymaganego zezwolenia na pracę oraz na innych warunkach niż określone to było w zezwoleniu, czy oświadczeniu. Ponadto dwie Ukrainki pracowały bez jakichkolwiek umów.

Zgaśnie choinka pod ratuszem. To będzie godzina dla Ukrainy
reklama

Teraz firma pośrednicząca w zatrudnianiu obcokrajowców odpowie przed sądem. Za popełnione wykroczenie właścicielowi agencji pracy grozi kara grzywny nawet do 30 tys. zł.

źródło: SG

reklama
reklama
reklama
reklama
0 komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze
Popularne

Funkcjonariusze z Warmińsko-Mazurskiego Straży Granicznej rozbili grupę przestępczą