22 C
Olsztyn
czwartek, 20 czerwca, 2024
reklama

Campus Polska Przyszłości tylko dla zaszczepionych przeciw COVID-19

WiadomościCampus Polska Przyszłości tylko dla zaszczepionych przeciw COVID-19

Rafał Trzaskowski, prezydent Warszawy, organizuje Campus Polska Przyszłości na terenie Kortowa, miasteczka akademickiego Uniwersytetu Warmińsko-Mazurskiego w Olsztynie, które będzie trwać na przełomie sierpnia i września. O wydarzeniu informowano na profilu Campusu na Facebooku. Młodzi ludzie, którzy wezmą w nim udział, będą dyskutować o kwestiach ważnych dla swojego pokolenia, takich jak polityka klimatyczna czy edukacja. W programie przewidziano także spotkania z ludźmi sportu, kultury i nauki.

reklama

W związku z pandemią COVID-19, organizatorzy postanowili, że na Campusie Polska Przyszłości będą mogli uczestniczyć wyłącznie osoby w pełni zaszczepione przeciwko wirusowi. Jedynie osoby, które już przeszły chorobę i nie kwalifikują się na szczepienia, również będą mogły brać udział w wydarzeniu. Decyzję tą podjęto po długich rozmowach i konsultacjach z ekspertami oraz w kontekście ciągle istniejącego zagrożenia czwartą falą epidemii. Warto dodać, że 84% uczestników już się zaszczepiło.

Campus Polska Przyszłości zorganizowany jest przez Ruch Wspólna Polska Rafała Trzaskowskiego i ma gościć takie osoby jak Wanda Traczyk-Stawska, uczestniczka Powstania Warszawskiego, czy liderka białoruskiej opozycji Swiatłana Cichanouska. Uczestnicy będą mieli także okazję spotkać się z reżyserem Janem Komasą, pisarzem Jakubem Żulczykiem, a także wysłuchać koncertów takich artystów jak Brodka, Natalia Przybysz, Organek i Krzysztof Zalewski.

reklama

Organizatorzy zaznaczają, że najważniejsze jest dla nich zdrowie i bezpieczeństwo uczestników, stąd decyzja o dopuszczeniu tylko zaszczepionych osób na Campus Polska Przyszłości. Przekonują, że troska o zdrowie i bezpieczeństwo to odpowiedzialność wszystkich w czasie pandemii.

źródło: PAP

reklama

Zapisz się do naszego newslettera

Wysyłamy tylko najważniejsze wiadomości

reklama

10 KOMENTARZY

10 komentarzy
Najlepsze
Najnowsze Najstarsze
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze
anty - dose
27 lipca 2021 18:44

No tak, dyskryminacja jako punkt pierwszy programu Campus Polska Przyszłości. Jeśli tak to ja i moi kumple zagłosujemy na pisiorów. Macie jak w banku: kolejne wybory zero naszych głosów.

tiaa
27 lipca 2021 20:06

a paleciaki zwiózł z warszafki na czym nole bedo siedzieć?

Polecane