14 C
Olsztyn
poniedziałek, 26 września, 2022
reklama

Molo na plaży miejskiej w Olsztynie zostanie przebudowane. Powstanie tam punkt widokowy

WiadomościMolo na plaży miejskiej w Olsztynie zostanie przebudowane. Powstanie tam punkt widokowy
Zapisz się do naszego newslettera

Wysyłamy tylko najważniejsze wiadomości

Władze Olsztyna otrzymały ponad 2,5 miliona złotych na przebudowę molo na plaży miejskiej. Oprócz gruntownej przebudowy powstanie tam też punkt widokowo-obserwacyjny.

reklama

[poll id=”66″]

Władze Olsztyna złożyły wniosek pod nazwą „Zmniejszenie antropopresji na ekosystemy jezior Ukiel i Zgniłek w Olsztynie”, aby odciążyć przyrodę i stworzyć nowe możliwości jej obserwacji, w związku z czym molo na plaży miejskiej zostanie przebudowane.

Molo ma już swoje lata

reklama

Okazuje się, że stworzenie nowych możliwości obserwowania przyrody to nie jedyny cel przebudowy. Molo ma już ponad 24 lata i wymaga naprawy ze względu na zły stan techniczny.

Projekt, na który miasto złożyło dofinansowanie zakłada głównie stworzenie punktu widokowo-obserwacyjnego. W związku z tym wymienione zostaną wyeksploatowane części konstrukcji nawierzchni pomostów oraz pale drewniane stanowiące konstrukcją wsporczą pomostu głównego. Wyremontowane zostaną również istniejące już pale stalowe. Brzegi w rejonie przystani jachtowej przy Słonecznej Polanie zostaną umocnione, aby grunty nie spływały do jeziora.

W czasie weekendu utonęły trzy osoby

Urządzenia do obserwacji i aplikacja mobilna

reklama

W nowym punkcie widokowo-obserwacyjnym staną lunety i lornetki do obserwacji. Powstanie również aplikacja mobilna, w której będzie można m.in. przejść się po wirtualnej ścieżce korytarza ekologicznego między Lasem Miejskim, a Jeziorem Ukiel.

– Zakupimy urządzenia do obserwacji oraz stworzymy specjalną, dydaktyczną aplikację mobilną. W konsekwencji łatwiej będzie naszą piękna naturę podejrzeć, ale trudniej zadeptać! – napisał prezydent Piotr Grzymowicz.

Polecane: Pastelowe lakiery hybrydowe: przywitaj lato z pastelowymi paznokciami

reklama
reklama
reklama
reklama

2 KOMENTARZY

2 komentarzy
Najlepsze
Najnowsze Najstarsze
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze
reklama
reklama
×