10 C
Olsztyn
środa, 28 września, 2022
reklama

Kierowca wykonywał na drodze dziwne manewry. Policjanci zatrzymali go do kontroli

WiadomościKierowca wykonywał na drodze dziwne manewry. Policjanci zatrzymali go do kontroli
Zapisz się do naszego newslettera

Wysyłamy tylko najważniejsze wiadomości

Policjanci zauważyli auto, którego kierowca wykonywał dziwne manewry na drodze. Postanowili zatrzymać go do kontroli, w trakcie której okazało się, że mężczyzna za kierownicą był pijany. Ma również dożywotni zakaz prowadzenia pojazdów.

reklama

W środę (21.07.2021) po godzinie 23:00, podczas patrolowania ul. Sikorskiego w Olsztynie, funkcjonariusze zauważyli dziwnie zachowującego się kierującego osobowym Mitsubishi. Kierowca wyjeżdżając z drogi podporządkowanej na ul. Sikorskiego wyjechał z torowiska po pasie zieleni. Ta sytuacja przykuła uwagę policjantów, którzy postanowili zatrzymać auto do kontroli drogowej. Kierowca na widok radiowozu skręcił w ul. Obrońców Tobruku, zjechał na chodnik i zatrzymał się na ścieżce rowerowej.

Już na pierwszy rzut oka było wiadomo, że za kierownicą siedzi kompletnie pijany mężczyzna. W organizmie 27-latka krążyły 2 promile alkoholu. Po sprawdzeniu mężczyzny w policyjnych systemach okazało się ponadto, że ciąży na nim dożywotni sądowy zakaz kierowania wszelkimi pojazdami mechanicznymi.

reklama

27-latek został zatrzymany i przewieziony do Komendy Miejskiej Policji w Olsztynie, gdzie wykonane zostały z nim niezbędne czynności procesowe. Pojazd, którym poruszał się nieodpowiedzialny mężczyzna został odholowany i zabezpieczony na policyjnym parkingu.

27-latek odpowie za kierowanie autem w stanie nietrzeźwości oraz za niestosowanie się do sądowego zakazu za co zgodnie z kodeksem karnym może mu grozić kara nawet do 5 lat więzienia.

reklama

Źródło: KMP Olsztyn

reklama
reklama
reklama
reklama

1 KOMENTARZ

1 Komentarz
Najlepsze
Najnowsze Najstarsze
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze
reklama