fbpx
-4 C
Olsztyn
czwartek, 9 grudnia, 2021
reklama

Premierę miał film o karierze i życiu Joanny Jędrzejczyk

reklama

Pełnometrażowy dokument w reżyserii Tomasza Kolińskiego o Joannie Jędrzęjczyk pt. „Niezwyciężona”. Film, którego producentem wiodącym jest Łukasz Dzięcioł – OPUS FILM, miał premierę w kanale HBO w czerwcu 2021 r.

W grudniu 2020 r. film został skolaudowany przez Komisję WMFF, która podkreśliła wysoki poziom realizacyjny i artystyczny debiutu reżyserskiego o wielokrotnej mistrzyni Polski, Europy i świata w boksie i pokrewnych formach walki.

Precyzyjna, pogłębiona dokumentacja pozwoliła autorowi na napisanie wysoce profesjonalnego scenariusza pełnometrażowego filmu dokumentalnego. Wykraczający częściowo poza ramy dokumentu w kierunku kina fabularnego film Tomasza Kolińskiego stanowi niezwykle interesującą opowieść o ludzkich zmaganiach z otaczającą rzeczywistością oraz z własnymi słabościami.

Główną oś historii bohaterki reżyser buduje na pokazywaniu dramatycznych kontrastów: kruchość fizyczna i osamotnienie w zderzeniu z nadludzką determinacją i wolą walki, brak wsparcia w początkach kariery, samotność w walce czy tęsknota za rodzinnym Olsztynem.

reklama

Niewątpliwym walorem opowieści jest, wydawać by się mogło, niekończące wykorzystanie języka filmowego, znakomite zdjęcia Moniki Woźniak realizowane w różnych lokacjach, sytuacjach i anturażu, ale zawsze i konsekwentnie skoncentrowane na bohaterce, pokazujące jej nieprzewidywalność, nerwowość a innym razem spokój. W tym przyglądaniu się Joannie Jędrzejczyk, można by rzec niespuszczaniu jej z oka, co czynią twórcy tego niezwykłego filmu również poprzez dynamiczny montaż, ma swój udział Jacek Lachowicz – autor muzyki.

Czytaj też:  Organizacja ruchu: zmiany na ul. Synów Pułku

Spośród 70 dni zdjęciowych głównie realizowanych w Stanach Zjednoczonych, ponad 10 dni ekipa przepracowała w Olsztynie.

Źródło: Warmińsko-Mazurski Fundusz Filmowy, fot. Archiwum Producenta

Zobacz również:
reklama
reklama

Najnowsze ogłoszenia

0 komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze
reklama