fbpx
10 C
Olsztyn
środa, 20 października, 2021
reklama

Spotkaj się z rekruterem WOT-u. Jest ich aż 40 w naszym regionie

reklama

Dowództwo Wojsk Obrony Terytorialnej uruchomiło nowy serwis internetowy dedykowany rekrutacji. Pod adresem www.rekruterzy.terytorialsi.wp.mil.pl, każdy kto myśli o wstąpieniu w szeregi terytorialsów może szybko i łatwo znaleźć bezpośredni kontakt do rekrutera ze swojego powiatu.

Rekruterzy posiadają wiedzę i doświadczenie, którym mogą podzielić się z osobami zainteresowanymi służbą. Chętnie odpowiedzą na wszelkie pytania i wątpliwości, z którymi wiąże się podjęcie decyzji o rozpoczęciu służby wojskowej. Z rekruterami WOT można się umówić na bezpośrednie spotkanie w dogodnym miejscu i czasie, możliwy jest oczywiście kontakt telefoniczny lub mailowy.

fot. 45BLP

Rekruterzy od samego początku, kiedy tylko nawiążą kontakt z ochotnikiem, aż do momentu wcielenia, a czasem nawet i po wcieleniu, mają z nim ciągły kontakt. Po co to wszystko?

reklama

st. kpr. Krzysztof STASIEŁUK tel: 727-041-410 oraz szer. Gabriela STASIEŁUK tel: 506-899-698, ojciec i córka służący w szeregach Wojsk Obrony Terytorialnej od 2019 roku. On w 2000 r. zakończył służbę w 14 POchr. NJW MSWiA w Olsztynie. W cywilu pracuje jako logistyk sklepu. Powrót do wojska był sentymentem. W cywilu jedną z pasji jest samoobrona i sztuki walki, które też uprawiał wspólnie z córką. Ona została żołnierzem ponieważ lubi wyzwania i chciała spróbować swoich sił w pracy z kolejnym mundurem, ponieważ na co dzień studiuje i pracuje jako ratownik w firmie medycznej. Oboje pochodzą z Olsztyna i rekrutują na terenie SRO 45 batalionu lekkiej piechoty tj. powiat olsztyński, nidzicki, szczycieński. „Naszym głównym atutem jest to, ze jesteśmy takimi samymi żołnierzami, jakimi staną się ochotnicy zrekrutowani przez nas po odbytym szkoleniu podstawowym. Mieliśmy takie same zmartwienia, te same pytania. Tak samo zastanawialiśmy się co będzie, gdy stawimy się na szkolenie. Dzisiaj, bazując na własnych doświadczeniach jesteśmy w stanie odpowiedzieć nowym rekrutom na wszystkie pytania, rozwiać ich wątpliwości”

Uruchomiony serwis powstał, aby osoby poszukujące odpowiedzi na różnych forach lub grupach dyskusyjnych w Internecie, mogły szybko znaleźć najrzetelniejsze informacje dotyczące rekrutacji – poprzez bezpośredni kontakt z rekruterem, który może okazać się wprost sąsiadem ochotnika. Na chwilę obecną w 4. Warmińsko-Mazurskiej Brygadzie Obrony Terytorialnej jest 40 rekruterów w całym województwie, a 200 rekruterów w całej Polsce.

Źródło: WOT

reklama

Najnowsze ogłoszenia

0 Komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze