4 C
Olsztyn
czwartek, 25 kwietnia, 2024
reklama

Pustułki na wolności. Wypuszczono trzy niegdyś porwane ptaki

WiadomościPustułki na wolności. Wypuszczono trzy niegdyś porwane ptaki

Trzy drapieżne ptaki zostały wypuszczone na wolność. Ptaki były pod opieką leśników, odebrane z rąk “ptasich kidnaperów”.

reklama

Pustułki to ptaki drapieżne z rodziny sokołowatych. Ptaki, które naturze przywrócili dzisiaj olsztyńscy leśnicy, były ofiarami tzw. „ptasich kidnaperów”. Tym mianem określa się ludzi, którzy kierowani chęcią pomocy, zabierają młode zwierzęta z ich naturalnego środowiska, gdy w rzeczywistości takiej potrzeby w ogóle nie było. „Porwane” przez ludzi młode pustułki trafiły do prowadzonego przez Nadleśnictwo Olsztyn Ośrodka Rehabilitacji Ptaków Drapieżnych w Dąbrówce. Dzięki opiece leśników mogły wrócić do swojego naturalnego środowiska, czyli… olsztyńskiego osiedla Jaroty, gdzie przyszły na świat. – Lasy Państwowe od wielu lat opiekują się zwierzętami. Takie chwile jak ta dzisiejsza to dla każdego leśnika duża radość – przyznaje Adam Roczniak, Dyrektor Regionalnej Dyrekcji Lasów Państwowych w Olsztynie.

Na terenie RDLP w Olsztynie od ponad dwudziestu lat działają dwa „leśne szpitale”. Ten w Dąbrówce specjalizuje się w pomocy ptakom drapieżnym. Z kolei w prowadzonym przez Nadleśnictwo Olsztynek ośrodku w Napromku koło Lubawy do zdrowia wracają przede wszystkim ssaki – w tym wilki.

reklama

Źródło: RDLP Olsztyn

reklama

Zapisz się do naszego newslettera

Wysyłamy tylko najważniejsze wiadomości

reklama
0 komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze
Polecane
Ogłoszenia