20 C
Olsztyn
poniedziałek, 15 lipca, 2024
reklama

Rozszczelnienie zbiornika z gazem na stacji paliw. Ewakuowano 19 osób

WiadomościRozszczelnienie zbiornika z gazem na stacji paliw. Ewakuowano 19 osób

W minioną sobotę doszło do rozszczelnienia zaworu zbiornika gazu na jednej ze stacji paliw. Ewakuowano 19 osób ze strefy potencjalnego zagrożenia.

reklama

W sobotę (10.07.21r.) oficer dyżurny szczycieńskiej komendy otrzymał telefoniczne zgłoszenie, z którego wynikało, że na jednej ze stacji paliw położonej w miejscowości Dźwierzuty, doszło do rozszczelnienia się zaworu zbiornika gazu propan-butan.

Wyznaczono strefę ochronną

Działaniami dowodzili strażacy z Państwowej Straży Pożarnej w Szczytnie przy współpracy z OSP oraz policjantami. Dowódca działań wyznaczył strefę ochronną na obszarze 150 metrów. Podjęto decyzję o potrzebie natychmiastowej ewakuacji mieszkańców ulicy Szczycieńskiej, których budynki mieszkalne znajdowały się w strefie ewentualnego zagrożenia. Do czasu zakończenia działań, ewakuowanych zostało 19 osób. Strażacy OSP wytyczyli objazdy, zapewniającym tym ciągłość ruchu pojazdów.

reklama

Wstępnie, mundurowi wykluczyli udział osób trzecich w tym zdarzeniu. Ustalono, iż rozszczelniony zbiornik miał pojemność 10 tys. l. W sytuacji zbyt dużego ścieniania, sam regulował on stężenie poprzez wypuszczanie odpowiedniej ilości gazu.

W trakcie zabezpieczenia na miejsce przyjechał serwisant, który usunął awarię poprzez wkręcenie nowej zaślepki do zaworu. Po zakończonej akcji zapadła decyzja o ustaniu zagrożenia, ewakuowani mieszkańcy powrócili do swoich domów, a pracownicy stacji mogli bez przeszkód obsługiwać klientów.

Źródło: KPP Szczytno

reklama

Zapisz się do naszego newslettera

Wysyłamy tylko najważniejsze wiadomości

reklama
0 komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze
Polecane