10 C
Olsztyn
piątek, 21 czerwca, 2024
reklama

400 harcerzy ewakuowanych z obozów do bezpiecznych miejsc

Wiadomości400 harcerzy ewakuowanych z obozów do bezpiecznych miejsc

Prawie 400 harcerzy, którzy przebywali w obozach na Warmii i Mazurach, zostali ewakuowani w bezpieczne miejsca z powodu nawałnic, które dotknęły region – poinformował dzisiaj Tomasz Bąk z Wydziału Zarządzania Kryzysowego Warmińsko-Mazurskiego Urzędu Wojewódzkiego.

reklama

W ewakuowanych obozach, w Brzeźnie Łyńskim nad jeziorem Kiernos Mały przebywało 82 harcerzy, w Rekownicy – 69, w Piduniu – 30, w Nowym Dworze – 89, a w Woszczelach – 118 harcerzy.

Harcerze z Brzeźna Łyńskiego zostali ewakuowani do kościoła i świetlicy w miejscowości Jabłonki, a harcerze z Rekownicy i Pidunia zostali przewiezieni do hali sportowej w Jedwabnie. Harcerze z obozu w Nowym Dworze przenieśli się do szkoły w Nowym Dworze, a w Woszczelach harcerze zostali ewakuowani do pobliskiej szkoły.

reklama

Warmińsko-mazurska policja poinformowała również o evakuacji obozu w miejscowości Góra, gdzie uczestnicy przenieśli się do miejscowej świetlicy z powodu intensywnych opadów deszczu.

Organizatorzy obozów harcerskich muszą teraz wskazać bezpieczne miejsca, do których można ewakuować młodzież w przypadku niespodziewanych zdarzeń.

W Brzeźnie Łyńskim wypoczywają zuchy i harcerze Chorągwi ZHP Kraków. W Nowym Dworze harcerze ZHR okręgu małopolskiego (dzieci powyżej 10. roku życia). W Rekownicy przebywają harcerze i zuchy z Chorągwi Stołecznej ZHP, a w Piduniu harcerze ze Stowarzyszenia Harcerstwa Katolickiego Hufiec Warszawa.

reklama

Jak poinformował Tomasz Bąk z Wydziału Zarządzania Kryzysowego, wszyscy uczestnicy ewakuowanych obozów dotarli na bezpieczne miejsca bez żadnych problemów.

źródło: PAP

reklama

Zapisz się do naszego newslettera

Wysyłamy tylko najważniejsze wiadomości

reklama

1 KOMENTARZ

1 Komentarz
Najlepsze
Najnowsze Najstarsze
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze
Wojtek
10 lipca 2021 07:19

A Ci z Warchał ? Bo suszyli się u mnie….

Polecane