fbpx
-2 C
Olsztyn
sobota, 22 stycznia, 2022
reklama

Apteki stały się punktami szczepień. W naszym województwie zgłosiły się cztery

reklama
Najlepsze promocje na 2022 rok

377 aptek w Polsce stało się punktami szczepień. W województwie warmińsko-mazurskim są 4 takie miejsca.

Pacjenci chcący przyjąć szczepionkę przeciw COVID-19 w aptece będą mogli zarejestrować się na szczepienie: elektronicznie poprzez e-Rejestrację dostępną na portalu gov.pl za pomocą profilu zaufanego lub wysyłając sms pod numer 64 908 556 lub 880 333 333 o treści: SzczepimySie i zapisując się poprzez system rejestracji lub kontaktując się bezpośrednio z wybranym aptecznym punktem szczepień. Do zaszczepienia w aptece niezbędne jest e-skierowanie.

Mapa punktów szczepień

Kwalifikację do szczepienia, jak i sam proces podania szczepionki w aptecznym punkcie szczepień przeprowadza farmaceuta posiadający odpowiednie uprawnienia. Apteka musi prowadzić także dokumentację medyczną ze zrealizowanych szczepień i stosować się do zasad dystrybucji i przechowywania szczepionek.

reklama

Aby pomóc chętnym znaleźć najdogodniejszy dla siebie punkt szczepień, Ministerstwo Zdrowia przygotowało mapę lokalizacji placówek wraz z danymi teleadresowymi: Mapa punktów szczepień. Jak zapewnia, dane są na bieżąco aktualizowane, a liczba dostępnych aptecznych punktów szczepień będzie stopniowo rosła.

reklama

Według danych resortu zdrowia najwięcej aptecznych punktów szczepień znajduje się w województwie małopolskim – 60 placówek. W województwie łódzkim są 43 placówki, w wielkopolskim – 41 placówek, śląskim – 41, pomorskim – 33, mazowieckim – 25, dolnośląskim – 21, lubelskim – 21, kujawsko-pomorskim – 20, podkarpackim – 15, świętokrzyskim – 13, opolskim – 12, podlaskim – 11, zachodniopomorskim – 11, lubuskim – 6, warmińsko-mazurskim – 4.

Czytaj też:  Zmiany w pracy sygnalizacji świetlnej

Nabór wciąż trwa

Od 15 czerwca 2021r. wojewódzkie oddziały Narodowego Funduszu Zdrowia rozpoczęły nabory aptek, które chcą wziąć udział w Narodowym Programie Szczepień. Nabór jest otwarty i ciągły, nie ma konkretnej daty jego zakończenia.

Aby przystąpić do Narodowego Programu Szczepień, apteka przesyła elektroniczne oświadczenie do właściwego miejscowo oddziału wojewódzkiego NFZ. Apteki, które pozytywnie przejdą weryfikację, zostaną wpisane na specjalny wykaz „covidowy”, prowadzony przez dyrektorów wszystkich oddziałów NFZ.

Adresy aptek w województwie warmińsko-mazurskim:

APTEKA DR MAX
– Gwiezdna 23, 82-300 Elbląg
– Nidzicka 10, 13-200 Działdowo

APTEKA GEMINI
– Dąbrowszczaków 1/41, 10-538 Olsztyn
– Sobieskiego 45, 14-202 Iława

Wszystkie punkty szczepień w Polsce i w województwie

Apteczne punkty szczepień w Polsce i w województwie

Źródło: PAP

Zobacz również:
reklama
reklama

Najnowsze ogłoszenia

1 KOMENTARZ

1 Komentarz
Najnowsze
Najstarszy Najczęściej głosowano
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze
reklama