fbpx
16 C
Olsztyn
sobota, 23 września, 2023
reklama
reklama

Zapisz się do naszego newslettera

Wysyłamy tylko najważniejsze wiadomości

6-letni chłopiec na rowerze zderzył się z osobówką

Wiadomości6-letni chłopiec na rowerze zderzył się z osobówką

6-letni rowerzysta trafił do szpitala po zderzeniu z osobówką. Na szczęście chłopiec nie odniósł poważniejszych obrażeń.

reklama

W środę (07.07.2021r.) o godz. 16:20 mundurowi otrzymali zgłoszenie o zdarzeniu drogowym na skrzyżowaniu ulic Drzymały z ulicą Wilanowską w Giżycku. Na miejscu okazało się, że chłopcy w wieku 6 i 9 lat jechali rowerami chodnikiem wzdłuż ulicy Drzymały z zamiarem skrętu w lewo w ulicę Wilanowską. 9-latek zdążył skręcić, ale 6-latek nie wyhamował, wjechał na ulicę i uderzył w bok jadącego prawidłowo forda. Chłopiec z obrażeniami trafił do szpitala, gdzie po badaniu okazało się, że doznał drobnych stłuczeń i nie doszło do poważniejszych uszkodzeń ciała.

Na miejsce zdarzenia przybyła matka chłopca, która jak się okazało znajdowała się w stanie po spożyciu alkoholu. Wynik badania stanu jej trzeźwości wykazał, że miała blisko 0,40 promila alkoholu w wydychanym powietrzu. Tłumaczyła, że nie była przy dziecku w chwili wypadku.

reklama

Policjanci wyjaśniają teraz okoliczności tego zdarzenia.

Policjanci przypominają

– kierujący rowerem, który nie ma ukończonych 10 lat, może poruszać się po drogach tylko pod opieką osoby dorosłej. Jest on uznawany według polskich przepisów za pieszego.

reklama

– rowerzysta, który ukończył 10 lat i nie osiągnął 18, może kierować rowerem po drodze publicznej, w strefie zamieszkania lub strefie ruchu tylko wtedy, jeśli posiada kartę rowerową lub prawo jazdy kategorii A1, B1 lub T.

Źródło: KWP Olsztyn

Polecane:

Cera trądzikowa – przyczyny i pielęgnacja

Kontenery sanitarne i biurowe – gdzie się sprawdzą i czy warto w nie inwestować?

reklama
reklama
reklama
Subskrybuj
Powiadom o
0 komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze
Polecane
Ogłoszenia