13 C
Olsztyn
sobota, 25 marca, 2023
reklama

Zapisz się do naszego newslettera

Wysyłamy tylko najważniejsze wiadomości

52-latek potrącił 71-latka

Wiadomości52-latek potrącił 71-latka

Sprawca zdarzenia był pijany i stracił prawo jazdy. Obrażenia 71-latka były na tyle poważne, że zdarzenie zakwalifikowano jako wypadek. Mężczyzna będzie odpowiadał przed sądem za spowodowanie wypadku.

reklama

W czwartek wieczorem (06.07.2021) oficer dyżurny Komendy Miejskiej Policji w Olsztynie otrzymał zgłoszenie o zdarzeniu drogowym w rejonie skrzyżowania ul. Warszawskiej i Krzywej w Olsztynku. Ze wstępnych ustaleń policjantów pracujących na miejscu wynika, że 52-letni kierujący osobowym renault wykonując manewr skrętu w lewo nie ustąpił pierwszeństwa i potrącił jadącego rowerem 71-latka.

Rowerzysta został zabrany do szpitala, jego obrażenia były na tyle poważne, że zdarzenie zakwalifikowano jako wypadek. Interweniujący policjanci zaraz po podejściu do kierującego autem wyczuli od niego zapach alkoholu. Badanie alkomatem wykazało w organizmie 52-latka ponad jednej promil alkoholu. Mężczyzna stracił już prawo jazdy. 52-latek odpowie za kierowanie pojazdem w stanie nietrzeźwości oraz spowodowanie wypadku drogowego.

reklama

Źródło: KMP

reklama
reklama
reklama
reklama
reklama

1 KOMENTARZ

1 Komentarz
Najlepsze
Najnowsze Najstarsze
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze
to skandal
7 lipca 2021 17:36

zlikwidować jednoczesne zielone światło dla pieszych i kierowców. to zaproszenie do wypadku. idea sygnalizacji świetlnej to bezkolizyjność w ruchu drogowym, a włączenie zielonego jednocześnie pieszym, rowerzystom i kierowcom to zaproszenie do wypadku. za takie wymysły władze danego miasta powinny odpowiadać własnym majątkiem.

Popularne
Ogłoszenia