fbpx
10 C
Olsztyn
środa, 20 października, 2021
reklama

Dodatkowe szkolenia Terytorialsów z naszego regionu

reklama

Nie tylko blisko, ale zawsze gotowi by nieść pomoc swojej Małej Ojczyźnie. Mowa o żołnierzach Wojsk Obrony Terytorialnej służących na Warmii i Mazurach.

W weekend na terenie olsztyńskiej jednostki spotkali się Terytorialsi z 45 batalionu lekkiej piechoty, by udać się na kierunki Stałego Rejonu Odpowiedzialności i uczestniczyć w kolejnym szkoleniu rotacyjnym. W ramach zajęć żołnierze doskonalili umiejętności strzeleckie i taktyczne, ewakuacji rannego z pola walki jak również poszukiwanie osoby zaginionej. „Szkoliliśmy się w ramach szkolenia rotacyjnego i wyrównawczego. m.in. w Olsztynie, Lidzbarku Warmińskim, Nowej Kaletce, w naszych Stałych Rejonach Odpowiedzialności. Każde nasze kolejne ćwiczenia to wartość dodana do poziomu wyszkolenia Terytorialsa, który z miesiąca na miesiąc jest wyższy.”- podsumował weekendowe szkolenie ppłk Łukasz BUCZKOWSKI, dowódca 45blp w Olsztynie.

Intensywnie szkolili się również ochotnicy szkolenia wyrównawczego, którzy tydzień temu wstąpili w szeregi 4. W-MBOT. Żołnierze doskonalili m.in. pokonywanie terenu różnymi sposobami, postawy strzeleckie czy też reakcja na kontakt z przeciwnikiem. Szkolenie wyrównawcze w 45blp skierowane do osób, które miały już styczność z wojskiem zakończy się we wrześniu pętlą taktyczną- egzaminem Terytorialsa.

reklama

Terytorialsów nie zabrakło na 13. Kiermasu Tradycji, Dialogu i Zabawy w Bałdach, gdzie podzielili się z mieszkańcami wiedzą udzielania pierwszej pomocy przedmedycznej. Poza możliwością nabycia praktycznych umiejętności przeprowadzenia resuscytacji krążeniowo-oddechowej na fantomach, uczestnicy Kiermasu mogli również poznać walory pełnienia Terytorialnej Służby Wojskowej.

Osoby zainteresowane służbą w WOT powinny zgłaszać się do właściwych Wojskowych Komend Uzupełnień. Wniosek o powołanie do służby można także złożyć elektronicznie za pomocą Elektronicznej Platformy Usług Administracji Publicznej lub zgłosić się do rekrutera: https://www.wojsko-polskie.pl/4bot/Rekruterzy/

Źródło: 45blp, fot. 45blp

reklama

Najnowsze ogłoszenia

0 Komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze