5 C
Olsztyn
środa, 21 lutego, 2024
reklama

Uruchomiono nowe połączenia autobusowe na Warmii i Mazurach

WiadomościUruchomiono nowe połączenia autobusowe na Warmii i Mazurach

Mieszkańcy i turyści odwiedzający Warmię i Mazury będą mieli dostęp do nowych połączeń autobusowych. Od 1 lipca uruchomione zostaną połączenia na czterech trasach.

reklama

Marszałek województwa warmińsko-mazurskiego, Gustaw Brzezin, podpisał w środę umowy z wykonawcami nowych połączeń autobusowych w regionie.

“Koszt całej inwestycji szacowany jest na 1,3 mln zł. W budżecie województwa zarezerwowano 550 tys. zł na uruchomienie tych połączeń, resztę pokryje dotacja rządowa oraz zyski ze sprzedaży biletów. Wybrani przewoźnicy przedstawili korzystne oferty” – powiedział marszałek woj. warmińsko-mazurskiego Gustaw Brzezin.

reklama

Nowe połączenia będą połączone z innymi

Zgodnie z planami samorządu województwa, nowe połączenia autobusowe mają zwiększyć możliwości dojazdu do miejscowości, które są węzłami komunikacyjnymi, gdzie pasażerowie mogą przesiąść się do innych środków transportu. Jest to również dobre rozwiązanie dla mieszkańców, którzy muszą dojeżdżać do miejscowości, do których obecnie nie można dojechać pociągiem, ze względu na prace prowadzone na liniach kolejowych.

Cztery linie autobusowe to połączenia: Braniewo-Orneta (47 km, szacowany koszt uruchomienia do końca roku wynosi 300 tys. zł), Gołdap-Olecko-Ełk (74 km, koszt 475 tys. zł), Iława-Lubawa-Nowe Miasto Lubawskie przez Mortęgi (37 km, koszt to 240 tys. zł) oraz Węgorzewo-Giżycko przez Harsz, Pozezdrze i Kruklanki (41 km, koszt do końca roku 260 tys. zł). Na każdej linii uruchomione zostaną trzy pary połączeń autobusowych.

Połączenia pilotażowe tak zostały zaplanowane, aby można je było połączyć z innymi połączeniami autobusowymi lub kolejowymi przewoźników komercyjnych.

reklama

Źródło: PAP; fot. Urząd Marszałkowski

reklama

Zapisz się do naszego newslettera

Wysyłamy tylko najważniejsze wiadomości

reklama
Subskrybuj
Powiadom o
0 komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze
Polecane
Ogłoszenia