15 C
Olsztyn
środa, 24 lipca, 2024
reklama

Rozbudowa linii tramwajowej spowoduje utrudnienia. Powstanie nowy objazd

WiadomościRozbudowa linii tramwajowej spowoduje utrudnienia. Powstanie nowy objazd

Rozbudowa linii tramwajowej będzie wiązała się z utrudnieniami w ruchu drogowym. Za dwa tygodnie powstanie droga, która ma ułatwić poruszanie się w okolicy ulic wyłączonych z użytku.

reklama

Projekt rozbudowy olsztyńskiej linii tramwajowej to obecnie jedna z największych inwestycji w mieście i powoli zaczyna wychodzić z wyłącznie „papierowej roboty”. Uzyskano już potrzebne pozwolenia, a także wyłoniono wykonawcę. Drogowcy zapowiedzieli, że prace nad nową linią tramwajową rozpoczną się na Pieczewie. Ulica Wilczyńskiego oraz część al. Piłsudskiego zostaną wyłączone z ruchu. O rozpoczęciu prac pisaliśmy tutaj: Wiemy gdzie rozpoczną się roboty związane z nową linią tramwajową.

W związku z możliwymi utrudnieniami w ruchu drogowym, rozpoczęto już prace nad objazdem przez Pieczewo, który ułatwi poruszanie się po mieście w okolicach budowy linii tramwajowej.

reklama

Prezydent Olsztyna Piotr Grzymowicz poinformował, że prace polegające na połączeniu ul. Krasickiego przez las Pieczewski do ronda przy nowej ul. Pstrowskiego już się rozpoczęły i mają potrwać około 2 tygodnie.

Nowa droga ma funkcjonować również po zakończeniu rozbudowy linii.

reklama

Zapisz się do naszego newslettera

Wysyłamy tylko najważniejsze wiadomości

reklama

4 KOMENTARZY

4 komentarzy
Najlepsze
Najnowsze Najstarsze
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze
Adam
30 czerwca 2021 06:09

ciekawy artykuł tylko pytanie do redakcji gdzie w Olsztynie znajduje się ulica nowa Pstrowskiego bo odcinek obwodnicy od ronda do węzła Pieczewo toma inną nazwę ale sprawdzenie tego przekroczyło możliwości autora artykułu

Trwały paraliż miasta
28 czerwca 2021 12:37

Czas start!

Polecane