fbpx
10 C
Olsztyn
środa, 20 października, 2021
reklama

Szkolenie wyrównawcze dla terytorialsów

reklama

Blisko 70 ochotników z województwa warmińsko- mazurskiego stawiło się na szkolenie wyrównawcze w olsztyńskiej jednostce 45 batalionu lekkiej piechoty. Kandydaci posiadający już historię wojskową, postanowili ją kontynuować i dziś po raz kolejny założyli morowy mundur.

Wśród kandydatów do Terytorialnej Służby Wojskowej nie brakuje pasjonatów wojska, sportów walki, motoryzacji czy też wspinaczek górskich, dzieląc swoje zamiłowania z pracą zawodową, np. kierowcy, laboranta chemicznego, opiekuna medycznego, nauczyciela czy doradcy handlowego. Szeregi brygady zasilił również kapelan prawosławny.

Szkolenie wyrównawcze, które skierowane jest dla osób posiadających już przeszkolenie wojskowe i złożoną przysięgę, trwać będzie osiem dni, przez cztery weekendy. Trudy szkolenia zakończą się tradycyjnie pętlą taktyczną- egzaminem Terytorialsa. Jednak dziś, na początek ochotnicy zapoznali się z regulaminem ogólnym i wyposażeni zostali w mundur oraz niezbędny sprzęt wojskowy. Próbie została poddana również ich sprawność fizyczna. Kolejne etapy szkolenia obejmować będą zajęcia strzeleckie, pierwszej pomocy medycznej, taktyki, topografii oraz łączności. Ważnym punktem nauczania będzie szkolenie ogniowe, w tym nauka bezpiecznego posługiwania się bronią. Terytorialsi 4 Warmińsko- Mazurskiej Brygady Obrony Terytorialnej docelowo zasilą szeregi batalionów m.in. w Morągu, Braniewie, Giżycku i Olsztynie.

reklama

W dniu wczorajszym ruszyło szkolenie podstawowe w ramach „Wakacji w mundurze”, na które do jednostek w Morągu i Braniewie stawiło się ponad 110 ochotników. Przysięga wojskowa Terytorialsów szkolenia podstawowego odbędzie się 10 lipca na terenie jednostek. Kolejne terminy szkolenia podstawowego, trwające 16 dni to 23 lipca i 13 sierpnia. Ochotników na szkolenie wyrównawcze 45blp zaprasza we wrześniu.

Osoby zainteresowane służbą w WOT powinny zgłaszać się do właściwych Wojskowych Komend Uzupełnień. Wniosek o powołanie do służby można także złożyć elektronicznie za pomocą Elektronicznej Platformy Usług Administracji Publicznej lub zgłosić się do rekrutera: https://www.wojsko-polskie.pl/4bot/Rekruterzy/

Źródło: 45blp, fot. 45blp

reklama

Najnowsze ogłoszenia

0 Komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze