10 C
Olsztyn
sobota, 13 kwietnia, 2024
reklama

Podpisano umowę na remont hali Urania

WiadomościPodpisano umowę na remont hali Urania

Firma Mirbud przystąpi do remontu hali widowiskowo-sportowej Urania w Olsztynie. Podczas prac zostaną zachowane jedynie fundamenty, słupy konstrukcyjne i wieńczący je wieniec, natomiast cała reszta zostanie rozebrana. Remont ma potrwać około dwóch lat.

reklama

Prezydent Olsztyna, Piotr Grzymowicz, podpisał już umowę z wiceprezesem Mirbudu, Sławomirem Nowakiem, na płycie głównej Hali Urania. Podczas rozmowy z przedstawicielem Mirbudu Nowakiem, ten przyznał, że technicy obliczają, czy słupy konstrukcyjne podtrzymają nową kopułę. Jeśli nie, pomysły na modernizację będą musiały zostać zmienione.

Koszt remontu i modernizacji Uranii wyniesie ponad 190 mln zł, z czego 131 mln to wsparcie unijne. Hala zamieni się w nowoczesną przestrzeń z halą widowiskowo-sportową, lodowiskiem, torami do jazdy na wrotkach oraz ścianką wspinaczkową.

reklama

Mirbud planuje korzystać z pomocy lokalnych firm podczas prac budowlanych, a prace rozpocznie od rozbiórki budynków przyległych do hali Urania. W podziemiach mają powstać parkingi, a cały obiekt ma być energooszczędny i przynosić zyski energetyczne w czasie braku dużych imprez.

Po zakończeniu remontu Urania będzie nowoczesnym i funkcjonalnym obiektem sportowym, który z pewnością przyciągnie rzesze mieszkańców oraz turystów.

Źródło: PAP

reklama

Zapisz się do naszego newslettera

Wysyłamy tylko najważniejsze wiadomości

reklama

4 KOMENTARZY

Subskrybuj
Powiadom o
4 komentarzy
Najlepsze
Najnowsze Najstarsze
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze
ninikit
24 czerwca 2021 14:47

To ciekawe, ostatnio gdzie nie spojrzeć to budowa firmy Mirbud. Zwłaszcza te “państwowe”.

Stas
24 czerwca 2021 18:53

Koszmar za takie pieniądze to by postawił nowy obiekt a tak remont trupa. Wstyd ale cóż betonowicz tylko potrafi żelbet robić

Polecane
Ogłoszenia