fbpx
11 C
Olsztyn
środa, 4 sierpnia, 2021

CBŚP rozbiło w Olsztynie zorganizowaną grupę przestępczą? Na jej czele znany gangster

reklama
reklama
Wyślij przez

Rezultatem śledztwa prowadzonego przez olsztyńskie CBŚP i Prokuraturę jest kolejne uderzenie w gang powiązany z pseudokibicami jednego z klubów sportowych. Podczas akcji policjanci zatrzymali podejrzanych i zabezpieczyli dwie jednostki broni, maczety oraz narkotyki. Siedem osób zostało tymczasowo aresztowanych.


Postępowanie dotyczące zorganizowanej grupy przestępczej, w skład której wchodzili m.in. pseudokibice olsztyńskiego klubu sportowego, prowadzą policjanci z Zarządu w Olsztynie Centralnego Biura Śledczego Policji, pod nadzorem Prokuratury Rejonowej Olsztyn-Północ w Olsztynie, z którymi od początku ściśle współpracują policjanci z Wydziału Kryminalnego KWP w Olsztynie. W prowadzonych ustaleniach wsparcia udzielili również funkcjonariusze Wydziału dw. z Przestępczością Narkotykową KWP w Radomiu.

Według ustaleń funkcjonariuszy członkowie gangu od co najmniej roku zajmowali się przestępczością narkotykową. Wówczas to, mogli wprowadzić do nielegalnego obrotu kilkadziesiąt kilogramów różnych środków odurzających i substancji psychotropowych. Obszar ich działania objął województwo warmińsko-mazurskie i mazowieckie.

reklama

Do pierwszego uderzenia w gang doszło w styczniu 2021 roku, kiedy to zatrzymano czterech podejrzanych i zabezpieczono amfetaminę i marihuanę.

Z kolei w marcu 2021 roku policjanci zatrzymali dwóch podejrzanych, przejmując mefedron i marihuanę. Jeden z podejrzanych chcąc uniknąć zatrzymania uderzył w radiowóz, który blokował mu wyjazd, a następnie zaczął uciekać pieszo. Wówczas to, policjanci użyli broni wobec podejrzanego raniąc go, a następnie zatrzymując. Ten mężczyzna wciąż pozostaje w areszcie. Jako jedyna redakcja TKO opisała to w artykule: Policja czterokrotnie postrzeliła w nogi mieszkańca Olsztyna

Podczas działań na poczet przyszłych kar zabezpieczono od podejrzanych dwa samochody oraz pieniądze.

W poniedziałek (14.06.2021) policjanci z Zarządu w Olsztynie i w Białymstoku CBŚP, wspólnie z funkcjonariuszami z Komendy Wojewódzkiej Policji w Olsztynie, Komendy Miejskiej Policji w Olsztynie, Komendy Powiatowej Policji w Lidzbarku Warmińskim i Samodzielnego Pododdziału Kontrterrorystycznego Policji w Olsztynie przeprowadzili kolejne działania w województwie warmińsko-mazurskim oraz mazowieckim. Między innymi na terenie gminy Lidzbark Warmiński, gdzie policjanci z tamtejszej komendy wspólnie z funkcjonariuszami CBŚP, na podstawie postanowienia olsztyńskiej prokuratury, zatrzymali 28-latka i ujawnili przy nim amfetaminę oraz susz marihuany.

W efekcie tych działań zatrzymano dziesięć osób, a trzech podejrzanych doprowadzono z aresztu śledczego. W trakcie akcji policjanci zabezpieczyli amfetaminę, kokainę, mefedron, marihuanę, tabletki ecstasy, maczety, 2 jednostki broni.

Więcej informacji uzyskaliśmy od prokuratury, która poinformowała o przeprowadzonej przez policję akcji.

W dniu 16 czerwca 2021 r. na wniosek Prokuratora Rejonowego Olsztyn-Północ w Olsztynie, Sąd Rejonowy w Olsztynie zastosował tymczasowe aresztowanie wobec siedmiu osób, którym zarzucono kierowanie, bądź udział w zorganizowanej grupie przestępczej oraz wprowadzenie do obrotu znacznych ilości narkotyków.
Jak wynika z zebranego materiału dowodowego przez Prokuraturę oraz Zarząd w Olsztynie Centralnego Biura Śledczego Policji od roku na terenie województw warmińsko-mazurskiego i mazowieckiego działała zorganizowana grupa przestępcza, celem której było wprowadzanie do obrotu znacznych ilości środków odurzających i psychotropowych.
– poinformował rzecznik prokuratury, Krzysztof Stodolny.

Grupą tą miał kierować przebywający w jednym z Zakładów Karnych, odbywający karę pozbawienia wolności 51-letni Piotr M. Wymienionemu prokurator przedstawił zarzut kierowania w okresie od maja 2020r do czerwca 2021 r. zorganizowania grupą przestępczą oraz wprowadzenie do obrotu prawie 14 kg amfetaminy, prawie 2 kg mefedronu, 8,5 kg marihuany i kilkadziesiąt gramów kokainy.

W trakcie przesłuchania przed prokuratorem, podejrzani jedynie częściowo przyznali się do dokonania zarzucanych im przestępstw. Wobec siedmiu osób Prokurator Rejonowy złożył do Sądu Rejonowego w Olsztynie wnioski o tymczasowe aresztowanie, które zostały uwzględnione. Wobec 3 osób zastosowano środki wolnościowe, zaś 1 podejrzany odbywa od maja br. karę pozbawienia wolności. Należy nadmienić, iż do przedmiotowego śledztwa dołączono kilka innych postępowań, w których zarzuty przedstawiono ośmiu osobom, przy czym w stosunku do dwóch od marca 2021 r. stosowane jest tymczasowe aresztowanie.
Podczas dokonanych przeszukań, funkcjonariusze CBSP zatrzymali pieniądze w kwocie ponad sto tysięcy złotych oraz trzy samochody marki Audi. Podejrzanym za zarzucane im przestępstwa grozi kara do 12 lat pozbawienia wolności.
– poinformował rzecznik prokuratury, Krzysztof Stodolny.

Jak udało nam się nieoficjalnie dowiedzieć, może chodzić o Piotra M. znanego w Olsztynie gangstera o pseudonimie „Troll”. Został skazany na 25 lat pozbawienia wolności między innymi za zorganizowanie zamachu bombowego, w którym zginął Jarosław P. pseudonim „Lenin”.

Zobacz nagranie z zatrzymania w najnowszym artykule:
CBŚP rozbija gang w Olsztynie. Nagranie z zatrzymania członków

To chyba największa akcja CBŚP w Olsztynie od lat 90. [WIDEO]

Posted by Twój Kurier Olsztyński – TKO.pl on Friday, June 18, 2021


źródło: CBŚP, KWP, Prokuratura Okręgowa

ZAPISZ SIĘ DO NASZEGO NEWSLETTERA!

Wysyłamy tylko ważne tematy dotyczące życia mieszkańców

Wyślij przez
reklama

Popularne filmiki z Olsztyna i regionu

Najnowsze wiadomości

Polecane

reklama

14 KOMENTARZE

Subskrybuj
Powiadom o
guest
Niezalogowany użytkownik musi zaakceptować poniższe warunki
14 Komentarzy
Najnowsze
Najstarszy Najczęściej głosowano
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze