fbpx
-0 C
Olsztyn
niedziela, 28 listopada, 2021
reklama

Bank Żywności w Olsztynie przygotuje dla seniorów z regionu kilkaset paczek żywnościowych

reklama

Kuchnia Kuźni Społecznej Banku Żywności w Olsztynie pracuje pełną parą. Już jutro rozpocznie się wydawanie 538 paczek żywnościowych, które trafią do seniorów z powiatu.

Akcję zainicjowała Fundacja CITI Handlowy im. Leopolda Kronenberga, która zgłosiła się z pomysłem do Banku Żywności w Olsztynie i w Warszawie. Olsztyński Bank ma doświadczenie w podobnych akcjach: w ubiegłym roku wiosną organizował Akcję Zupa, podczas której gotowano posiłki dla seniorów, a zimą współpracował przy podobnym zadaniu z telewizją TVN.

Co stało za ideą akcji paczki dla seniorów? Wyjaśnia Dorota Szostek-Rustecka, prezes Fundacji CITI Handlowy: – Pandemia zatrzymała wiele starszych osób w domu, odizolowała ich od rodzin, znajomych i miejsc, w których chętnie spędzali czas. Dla wielu osób stali się oni niewidoczni. Naszą akcją chcemy pokazać, że o nich pamiętamy, ale też jak ważne jest dla nas ich dobre samopoczucie, ich zdrowie fizyczne oraz psychiczne. Akcję organizujemy w ramach Światowego Dnia Citi dla Społeczności – święta wolontariatu w Citi, w które angażuje się rokrocznie kilka tysięcy wolontariuszy, pracowników Citi w Polsce, wspierając grupy szczególnie zagrożone wykluczeniem.

reklama

Jako Bank Żywności zaangażujemy się logistycznie i kulinarnie. W kuchni Kuźni Społecznej przygotujemy część potraw. – W paczkach znajdą się przede wszystkim produkty długoterminowe, ale także takie, które trzeba będzie zjeść w ciągu kilku dni – mówi Marek Borowski, prezes Banku Żywności w Olsztynie. – Będą to m.in. żurek, smalczyk, śledź czy bigos.

Fundacja CITI Handlowy im. Leopolda Kronenberga nie ograniczy się jedynie do wsparcia finansowego akcji, bo do prac nad pakowaniem i rozwożeniem paczek zostaną zaangażowani wolontariusze Citi. Już 16 czerwca spotkamy się w Banku Żywności i rozpoczniemy dystrybucję żywności.

Czytaj też:  Zadyma w Kortowie. Trzech biło jednego

Akcja nie ma jednorazowego charakteru, chcemy, aby inicjowała większe działanie – dodaje Marek Borowski. – Pierwsze paczki zostały sfinansowane przez Fundację, która uruchomiła też stronę www.zmieniajnalepsze.pl, na której cały czas można dokonać wpłat, które będą przeznaczone na gromadzenie żywności do kolejnych paczek. Zatem akcja Fundacji jest impulsem, pewnego rodzaju zapaleniem świeczki. Każdy z nas może pomóc.

Akcja pakowania i rozwożenia paczek rozpocznie się 16 czerwca o godz. 13.

Źródło: Bank Żywności w Olsztynie

Zobacz również:
reklama
reklama

Najnowsze ogłoszenia

0 komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze
reklama