fbpx
15 C
Olsztyn
wtorek, 26 września, 2023
reklama
reklama

Zapisz się do naszego newslettera

Wysyłamy tylko najważniejsze wiadomości

Policja zatrzymała piromana podejrzanego o podpalenie szpitala

OlsztynPolicja zatrzymała piromana podejrzanego o podpalenie szpitala

Ewakuowano 73 pacjentów oddziału Wojewódzkiego Zespołu Lecznictwa Psychiatrycznego. Dwóch sanitariuszy szpitala trafiło na oddział ratunkowy z obrażeniami podtrucia. Żadna z osób ewakuowanych nie odniosła obrażeń. Sprawca podpalenia został zatrzymany przez olsztyńskich policjantów.

reklama

W niedzielę (28.12) około godz. 22 oficer dyżurny olsztyńskiej Komendy Policji otrzymał informacje o pożarze na jednym z oddziałów Wojewódzkiego Zespołu Lecznictwa Psychiatrycznego przy al. Wojska Polskiego . Na miejsce skierowano służby ratunkowe. 10 zastępów Straży Pożarnej oraz trzy załogi policji. Ewakuowało łącznie 73 pacjentów. Na szczęście nikt z nich nie odniósł obrażeń. Na oddział ratunkowy z podejrzeniami podtrucia zostało przewiezionych dwóch sanitariuszy, którzy jako pierwsi podjęli próbę gaszenia pożaru. Po badaniach zostali wypisani do domu. Ogień powstał w wyniku podpalenia pomieszczenia z materacami. Nie oszacowano jeszcze strat poniesionych w wyniku pożaru.

Wielki pożar strawił budynki i samochody

Policjanci już po godzinie zatrzymali 38-letniego Pawła R., mieszkańca Olsztyna, podejrzanego o podpalenia. Piroman został przewieziony do policyjnego aresztu, gdzie oczekuje na przesłuchanie.

reklama

Za spowodowanie pożaru zagrażającemu życiu lub zdrowiu wielu osób grozi mu kara do 10 lat pozbawienia wolności.

KM

reklama
reklama
reklama
Subskrybuj
Powiadom o
0 komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze
Polecane
Ogłoszenia
Wielki pożar strawił budynki i samochody
Wielki pożar strawił budynki i samochody